زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بدو بدو جا نمانی. اینجا چه کسی اکسسوری نقره دارد دست ها بالا؟ چه کسی عاشق اکسسوری نقره است؟ چه کسی دوست دارد اکسسوری نقره داشته باشد اما از ترس سیاه شدن و تغییر رنگش هیچ وقت از آن ها استفاده نمی کند؟ حالا به من بگو چه کسی هم اکسسوری نقره دارد، هم دوست دارد روش های سفید کردن و برق انداختنش را بداند؟ او هم دست هایش بالا. اگر تو جزو هر کدام از این گروه ها هستی این متن را تا آخر بخوان چون می خواهم تو را با یک معجون هیجان انگیز و معجزه آسا برای سفید کردن اکسسوری های نقره آشنا کنم که مطمئنم از امتحان کردنش پشیمان نمی شوی. پس بلند شو برو چند تا از این اکسسوری های نقره ات را که سیاه شده اند را بیاور که می خواهیم با مواد موجود در آشپزخانه رویشان کیمیا گری کنیم.

ترفند های معجزه آسا برای سفید کردن زیورآلات نقره

یکی از ترفند هایی که قبل از مهمانی در سریع ترین حالت ممکن می تواند به دادت برسد استفاده از خمیر دندان برای سفید کردن نقره است. خمیر دندان را روی قسمت های تیره نقره بزن و با یک دستمال نرم روی آن را بکش. به این ترتیب می توانی همان موقع نقره سفیدت را تحویل بگیری.

روش بعدی استفاده از همان ژل های ضد عفونی کننده دست است که نیازی به شست و شو ندارند. کمی از آن را که به عنوان یک براق کننده خوب برای نقره به حساب می آید را روی زیورآلاتت بزن و با یک پارچه نرم آن را تمیز کن و در نهایت ماده را از روی جسم نقره پاک کن.

آبلیمو و سرکه همیشه جزو مواد اسیدی بودند که برای سفید کردن نقره پیشنهاد می شدند اما حالا یک ترکیب جدید داری. چند قطره آب لیمو ترش کمی شیر خشک می خواهیم تا نقره را به روش مدرن براق کنیم. برای این کار نصف فنجان آب را با نصف فنجان شیر خشک و یک قاشق آب لیمو ترش مخلوط کن و اکسسوری های نقره ات را داخل آن قرار بده تنا تمیز و براق شوند سپس آن را با یک دستمال تمیز پاک کن.

یکی از راه های از بین بردن سیاهی روی نقره استفاده از نرم کننده است. بله همین نرم کننده هایی که در حمام از آن ها استفاده می کنی را بردار روی قسمت های تیره شده نقره آغشته کن و بگذار خشک شود. حالا نقره ات تمیز و براق می شود.

سون آپ یا هر نوشیدنی گازدار و لیمویی دیگر آخرین پیشنهاد منودلیار برای تمیز کردن اکسسوری های نقره است که می توانی به جای آنکه این نوشیدنی های قند دار وحشتناک را وارد معده ات بکنی از آن برای تمیز کردن وسایلت استفاده کنی و از نتیجه کار لذت ببری. کمی نوشابه لیمویی را داخل یک کاسه ریخته و زیورآلات نقره را  داخلش بیانداز. بگذار حدود ۱ ساعت بماند و سپس آن را با یک دستمال نرم پاک کن. حالا نقره هایت مثل روز اول سفید و براق شده اند و می توانی از آن ها برای کامل شدن استایلت استفاده کنی.

از این مواد ساده که در هر خانه ای موجود است استفاده کن و به جای پرداخت هزینه های اضافی برای سفید کردن نقره خودت با استفاده از این ترکیبات معجزه آسا زیورآلات نقره ات را مثل روز اول برق بیانداز.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۶ محصول زیبایی برای رفع وز مو

چگونه گلدان های سفالی را تبدیل به اکسسوری دکوراتیو کنیم

نباید های تمیز کردن گوشی موبایل