زمان مطالعه : ۲ دقیقه

عید شکرگزاری که یک جشن فرهنگی مذهبی است مانند بسیاری از مراسم های جهانی نشانه های مخصوص خودش را دارد. مردمی که این روز را جشن می گیرند به مناسبت برداشت محصول این جشن را بر پا می کنند. آن ها در این مراسم از غذاهای خاص، نمادهای خاص در دکوراسیون میز غذاخوری برای مهمانی هایشان و به طور کلی نشانه های خاصی استفاده می کنند. به عنوان مثال بوقلمون غذای محبوب روز شکرگزاری است.

این روز هر سال در ماه نوامبر برگزار می شود، در واقع در چهارمین پنجشنبه ماه نوامبر. ما هم به همین مناسبت برای کسانی که این روز را جشن می گیرند یا در این روز مهمانی دارند، می خواهیم چند ایده دکوراسیون میز غذاخوری با درونمایه نشانه های روز شکرگزاری را یاد بگیریم.

چند ایده برای تزیین دستمال سفره به مناسبت روز شکرگزاری:

اول می توانی یک دستمال سفره مربع را برداری دو گوشه مقابل هم را به سمت مرکز بیاوری و سپس دو گوشه دیگر را جوری به هم برسانی تا از مرکز دستمال یک خط تا بیافتد. حالا دور آن را با یک روبان ابریشمی قهوه ای پاپیون بزن و در نهایت چند شاخه توت یک خوشه گندم یا انار های کوچک خشک شده برای تزیین استفاده کن.

روش بعدی استفاده از حلقه های براق یا نگین دار است. اول دستمال را از مرکز آن بگیر و بر عکس کن تا هر چهار گوشه آن به یک جهت و به صورت نامنظم قرار گیرد. سپس دور آن را یک حلقه طلایی رنگ ساده بنداز و برای تزیینش از برگ های طبیعی پاییزی که روی آن را از قبل با چسب و اکلیل طلایی پوشانده ای، استفاده کن. برای این دکور می توانی از ترکیب رنگ های طلایی، کرم، نارنجی و مسی استفاده کنی و برای تزیین از خوشه های گندم برای دور شمع و یک عدد خرمالو در مرکز هر بشقاب کمک بگیری.

و در روش آخر هم یک دستمال سفره را بردار آن را از وسط تا کن و بعد مستطیل به دست آمده را به سه قسمت تقسیم و تا کن. دور آن را یک روبان مدل جعبه کادو بپیچ و روی آن را از کدوهای کوچک مصنوعی برای تزیین استفاده کن.

در نهایت روی برای میز غذا خوری از لیوان های کوچک شیشه ای که داخل آن را شمع گذاشته ای استفاده کن. می توانی داخل لیوان را هم با فندق های پوستی یا بلوط تزیین کنی.