زمان مطالعه : ۴ دقیقه

دامن پلیسه، یکی از ترند های مهم در سال ۲۰۱۹ محسوب می شود که بعد از سال ها یک بازگشت جذاب و هیجان انگیز داشته و به طور هوشمندانه می توان آن را نه تنها برای استایل های رسمی و شیک بلکه در استایل روزانه در هوای گرم تابستان استفاده کرد. البته این نکته را مد نظر داشته باش که تر کیب کردن با این دامن ها کار راحتی نیست و برای شیک جلوه کردن باید حواست باشد که با چه چیزی آن را ترکیب می کنی؛ به خاطر همین گروه منودلیار کار تو را راحت کرده و می خواهد در این مقاله ۵ تا از بهترین و زیبا ترین استایل ها با دامن پلیسه برای بهار و تابستان ۲۰۱۹ را با تو در میان بگذارد؛ بنابراین اگر مایلی که با این استایل های جذاب آشنا شوی، ما را تا انتهای این مقاله همراهی کن.

دامن پلیسه کوتاه با بلوز نازک (اورگانزا)

میوچا پرادا، طراح مد ایتالیایی، معمولا یک چرخش نا متعارفی را در مد کلاسیک ایجاد می کند. ترند دامن های پلیسه این طراح در کلکسیون بهار و تابستان ۲۰۱۹، نمونه ای از این نظریه است. این دامن ها، یک طراحی اسپورت و در عین حال ساده دارند که به طور ویژه ای یاد آور دامن های لوکس تنیس هستند که میوچا آن را با یک بلوز اورگانزا نازک ترکیب کرده است. با وجود این که این استایل در نگاه اول کمی یاد آور مد در دهه ۵۰ میلادی است ولی حضور جوراب های نازک و پامپز های مدرن این ارتباط را کاملا قطع می کند.

دامن پلیسه در استایل تک رنگ

رنگ مورد علاقه تو پیدا کردی و انقدر حال و احساس خوبی باهاش داری که دوست داری در استایلت هم از آن استفاده کنی؛ اصلا نگران نباش ترند جدید بهار و تابستان ۲۰۱۹ این اجازه و حق انتخاب را بهت می دهد که مطابق با رنگ مورد علاقت، یک استایل تک رنگ ایجاد کنی و از انتخابت نهایت رصایت را داشته باشی.

همانطور که مدیر خلاقیت خانه مد بریتانیایی، ریکاردو تیچی، در کلکسیون خود ترکیبات متفاوتی از دامن پلیسه و بلوز در رنگی کاملا مشابه به نمایش گذاشته است. برای مثال یک استایل در رنگ سبز مریم گلی، از رنگ های ترند در فصل جاری، است که از ترکیب یک بلوز یقه ایستاده آستین بلند به همراه دامن پلیسه و کیف کمری تشکیل شده است. نمونه دوم، دامن پلیسه با بلوز سایز بزرگ در استایلی هوشمندانه که زنانگی را با ظاهری مردانه ترکیب کرده است.

دامن پلیسه با تاپ نیم تنه (CROP TOP)

شاید تو با دامن پلیسه کمی محافظه کار به نظر بیای، نگران نباش، کت واک برند “فندی” می تواند منبع الهام خوبی برای تو باشد. فندی در کلکسیون بهار و تابستان امسال از دامن پلیسه به همراه یک پلیور نیم تنه استفاده، و استایل و ترکیب جالبی را ایجاد کرده است. به گونه ای می توان گفت، استایل راک ـ کلاسیک در این ترکیب مدرنیزه شده است.

این ترکیب با نیم تنه های کمی بلند تر هم جواب می دهد و حتما نباید قسمت زیادی از ناحیه شکم معلوم باشد؛ یعنی تو به راحتی می توانی یک بلوز دکمه دار را با گره زدن به نیم تنه تبدیل و به زیبایی با دامن پلیسه ترکیب کنی و از استایلت لذت ببری.

دامن پلیسه با تمرکز به ناحیه دور کمر

تو فکر می کنی نمی توان دامن پلیسه را با جلیقه یا حتی بلیزر ترکیب کرد؛ باید بگم در دنیای مد امروز هیچ چیز غیر ممکن نیست و به راحتی با یک ایده جذاب و خلاقانه می توان این دو  را با هم ترکیب کرد و بسیار هم شیک به نظر رسید.

با استفاده از یک کمر بند باریک می توانی به زیبایی دامن پلیسه را با کت یا جلیقه استایل کنی؛ نکته مهم و اساسی ایجاد سیلوئت ساعت شنی (sandglass) است که با کمک کمر بند به راحتی به سیلوئت مورد نظر دست پیدا می کنی.

طراح گرجستانی “Tamuna Ingorovka” در شوی بهار و تابستان ۲۰۱۹ در تفلیس، ترکیب زیبایی از دامن پلیسه در رنگ صورتی جیغ به همراه جلیقه و کمر بند مشکی رنگ و بوت به نمایش گذاشت. برند فندی نیز از این قافله عقب نموند و با کمک کمربند به جذابیت ترکیب دامن پلیسه و کت افزود. در این شرایط فرم و شکل بدن نیز زیباتر جلوه می کند.

دامن پلیسه به همراه بلوز آستین بزرگ

پلیسه در بهار و تابستان امسال فقط در دامن ها به کار برده نشده بلکه بالا تنه های پلیسه با آستین های خیلی بزرگ، یکی دیگر از ترند های این فصل است که با دامن های پلیسه بسیار هم خوانی دارند؛ از این که این دو را با هم ترکیب کنی نترس و با شجاعت ترکیب این دو را جزو استایل تابستانت قرار بده.

البته توجه داشته باش که از بالا تنه پلیسه ای استفاده کنی که آستین های خیلی بزرگی دارد؛ در این صورت است که ترکیب این دو به زیبایی هر چه تمام تر عمل می کند.

طراح ایتالیایی برند والنتینو، پیر پاولو پیچیولی، در شوی کلکسیون روزانه، مدل ها را با دامن پلیسه و بلوز هایی با آستین های خیلی بزرگ (به اصطلاح “کروسانت”) به همراه کمربندی از لوگوی این برند، راهی کت واک کرد. با وجود این که برای دوخت این بلوز ها از میزان زیادی پارچه استفاده شده ولی به دلیل گشاد بودن آن ها، گردش هوا به راحتی اتفاق می افتد و  قطعا گزینه مناسبی برای فصل گرما هستند.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می دهد:

حضور دامن‌ های پلیسه در پاییز ۲۰۱۸

چطور با دامن میدی استایل کنیم

پلیسه بار دیگر ترند جذاب در سال ۲۰۱۹ می شود