زمان مطالعه : ۳ دقیقه

در مقاله های گذشته به بررسی تاریخچه دسته گل عروسی پرداختیم  و دریافتیم که امروزه سبک و استایل خاصی به صورت اجبار وجود ندارد و افراد با توجه به رنگ اصلی مراسم و سلیقه شخصی، می توانند به انتخاب گل برای دسته گل عروس بپردازند. با شروع سال ۲۰۱۹ انواع مدل دسته گل عروس ۲۰۱۹ با طرح های جدید وارد بازار شده اند و اگر تو جزو افرادی هستی که تمایل داری برای جشن عروسی ات دسته گلی متفاوت، زیبا و به روز تهیه کنی، بهتر است از این مدل های شیک و زیبایی که امروز می خواهیم با هم آن ها را ببینیم و بررسی کنیم ایده بگیری.

دسته گل یکی از انواع اکسسوری های ثابت برای جشن عروسی است و در عکس ها و هنگام ورود عروس به مراسم عروسی، طرح و رنگ دسته گل عروس خودنمایی می کند از این رو بهتر است در هنگام انتخاب دسته گل برای عروسی ات دقت لازم را به خرج دهی. به همین دلیل در این مقاله نگاهی می اندازیم به ایده هایی متفاوت برای دسته گل عروسی البته با در نظر گرفتن سلیقه تمام افراد.

انتخاب دسته گل به المان های مختلفی بستگی دارد، اگر بخواهیم اصولی و با توجه به نکته های استایلینگ عمل کنیم در واقع دسته گل عروسی که جزو یکی از مهم ترین و پررنگ ترین اکسسوری های عروس است که در تمام طول مراسم کنارش حضور دارد، باید با توجه به نکته های مختلفی انتخاب شوند؛ مواردی از جمله رنگ آرایش، مدل لباس و حتی یقه آن، قد عروس، میزان کار شدگی لباس عروس و سبک مراسم. پس علاوه بر سلیقه شخصی بهتر است برای انتخاب دسته گلت این نکات را هم مد نظر داشته باشی.

معمولا در بهار تنوع و رنگ گل ها بیشتر است و می توانی از انواع سبک های دست گل از ملایم و روشن گرفته تا یک دسته گل تک رنگ و همچین پدر مادر دار، انتخاب کنی. اما برخی از افراد هم هستند که عاشق همان گل های خاص با رنگ های خاصی هستند که در فصل پاییز وجود دارند. مثلا از این عروسی های سبک هنری طور و متفاوت که عروس عشقش می کشد با کتانی و پیراهن کوتاه مراسم را برگزار کند حتما دوست هم دارد که دستگلش چند گل زرد و بنفش با خوشه های گندم گونه باشد و این یعنی استفاده درست از امکانات موجود.

به خود من باشد که من عاشق آن گل های متفاوت و بی نظیر فصل بهار هستم که با رنگ های آرام بخشش کاملا یک فضای لطیف و رویایی برایت می سازد خصوصا که لباس عروس هم از این لباس های ساده و شیک باشد که دیگر معرکه می شود توی عکس ها.

علاوه بر رنگ های دسته گل این روز ها مدل دست گل هم متفاوت است برخی از آن ها آبشاری با گل های ارکیده هستند، برخی دیگر آبشاری با گل های وینتیج  هستند و برخی هم گرد و بامزه. علاوه بر مدل این گل ها رنگ شان هم بسیار در ساختن این استایل تاثیر دارد. مثلا عروس های بسیار قد بلند و درشت اندام بهتر است که از دست گل های آبشاری یا تک رنگ رز زرشکی استفاده نکنند و به جایش از یک دست گل با ابعاد متوسط و رنگ های ملایم و کم رنگ استفاده کنند. برای لباس های ساده می توانی از هر دسته گلی استفاده کنی اما برای لباس هایی که بیش از حد سنگ دوزی و کار شده هستند بهتر است از یک عالمه رنگ و مدل مختلف گل برای دست گلت استفاده نکنی و بهتر است رنگ های انتخابی برای گل های دسته گلت شبیه به هم باشند.

برای عروسی های تابستان انتخاب دسته گل با ترکیب رنگ مرکبات و تزیینات سبز می تواند فوق العاده باشد.

یک نکته مهم در انتخاب دسته گل این است که سعی کن با توجه به وزن خودت و میزان تحرکی که احتمالا آن شب داری خیلی دسته گل سنگینی را انتخاب نکنی که حمل کردن آن در طول مراسم برایت سخت باشد.