زمان مطالعه : ۳ دقیقه

گل آرایی و خلاقیت در طراحی و انتخاب گل ها همیشه یکی از چیز های جذابی است که عاشقان دکوراسیون خلی خوب می توانند با آن بازی کنند؛ بازی که می گویم یعنی واقعا به چشم یک بازی به آن نگاه می کنند ها بدون در نظر گرفتن هیچ چهارچوب و قانون معمولی. آنچه یک گل آرایی را متفاوت می ساز، خلاقیت و استفاده از امکانات جدید است. با نگاهی دقیق تر، این نوآوری را می توان تا انتخاب وسایل و ابزار متفاوت به عنوان گلدان گسترش داد؛ چکمه ها و کفش های قدیمی، فرغان، بشکه های چوبی، لاستیک های از کار افتاده و فانوس ها برای گل آرایی باغچه، ایوان و فضای سبز بسیار زیبا و جذاب هستند. داخل چکمه های لاستیکی رنگارنگ را با خاک پر کرده و لاله های رنگی را داخل آن ها بکار همچنین می توانی یک فرغان زنگ زده را به رنگ دلخواه خود درآورده، داخل آن را خاک ریخته و آن را با ترکیبی از شمشاد و شمعدانی پر کنی. خواهی دید که استفاده از وسایلی که در نگاه اول بلااستفاده و دور ریختنی به نظر می رسند چطور رنگ و لعاب جدیدی به فضای سبز تو، خانه و به طور کلی دکوراسیون فضای دکوراسیون مورد علاقه ات خواهند بخشید. فنجان های چینی، قوری، آبپاش، چتر های رنگی، کلاه حصیری، مانکن ها، جعبه های چوبی و سطل های فلزی هم می توانند به گلدان های بی نظیری برای فضای خانه تبدیل شوند. چتر هایی که در تابستان به کار نمی آیند، می توانند در فضای ورودی خانه نقش گلدان را ایفا کنند. قوری های بدون در و یا فنجان ‌های تک که مورد استفاده قرار نمی گیرند را می ‌توانی روی میز عصرانه بگذاری و داخل آن ها را با گل های بهاری پر کنی. این بار که در حال خانه تکانی هستی، با نگاهی جدید به وسایل بدون استفاده ات نگاه کن؛ شاید چیز های جذاب تر و جدید تری پیدا کردی و تو هم صاحب چند گلدان منحصر به فرد شدی. حالا در ادامه با هم برخی دیگر از ایده های خلاق در انتخاب گلدان را بررسی می کنیم و می بینیم.

انتخاب جعبه های میوه گزینه دیگری برای درست کردن گلدان های داخل حیاط و باغچه است. می توانی آن ها را به رنگ دلخواه رنگ کنی و به عنوان باغچه های کوچک از آن ها در فضای دکوراسیون شده بالکن یا ایوان خانه استفاده کنی.

استفاده از جعبه های مختلف کادویی یا ساک دستی های مقاوم روش خوبی برای هدیه دادن گل های تازه است. این کار برای زمانی که به دیدار فردی می روی گزینه خیلی خوبی است. می توانی از یک اسفنج خیس استفاده کنی، آن را داخل فویل بپیچی و داخل جعبه یا ساک دستی بگذاری. حالا با استفاده از برگ ها، گل ها و رنگ مورد نظر فرد مقابل یا به سلیقه خودت گل هایی که خریده ای را بچین و داخل اسفنج قرار بده.

استفاده از شیشه های عطر روش دیگری برای زیبا کردن فضای دکوراسیون و میز های کوچک است. به این ص.رت که داخل شیشه های خالی عطر را کمی آب و در صورت دلخواه نصف قطره رنگ خوراکی بریز و چند شاخه کوچک گل قررا بده. استفاده از تکرار این الگو در صورتی که از یک شاخه گل استفاده کنی و در قسمت های مختلف فضا در کنار شمع های روشن و ساده قرا بدهی، می تواند تغییر خیلی بزرگ و جذابی در دکوراسیون فضا یا حتی میز غذاخوری ات ایجاد کند.

می توانی یک نردبان کوچک و بدون استفاده را برداری و روی تمام پله های آن جعبه یا گلدان های گل بگذاری و آن را نزدیک در ورودی، بالکن، فضای نشیمن و حتی آشپزخانه ات قرار بدهی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

نکاتی برای بهترین گل آرایی در مراسم عروسی

گل آرایی و سبک های مختلف آن

جذاب ترین ایده ها برای میز ناهار خوری