زمان مطالعه : ۴ دقیقه

گاهی اوقات سخت ترین بخش آماده شدن، انتخاب زیورآلات و اکسسوری مناسب به شمار می رود به ویژه پیدا کردن گردنبندی که با لباست هماهنگی داشته باشد می تواند واقعاً وقت گیر باشد چرا که بی شک همه ما می خواهیم به بهترین شکل ممکن دیده شویم و گردنبند شاید اولین اکسسوری باشد که در کل استایل تو بیشتر جلوه گری خواهد کرد. البته گاهی هم به طرح و جزئیات لباس آنقدر اهمیت می دهیم که جواهرات را به کلی فراموش می کنیم اما نقطه محوری مراسم های رسمی و خاص، جواهرات و اکسسوری ها هستند تا جایی که طراحان و استایلیست های شناخته شده، لباس های ساده تر را ترجیح می دهند تا آن را با اکسسوری یا جواهری خاص همراه کنند و این گونه یک استایل شیک و خیره کننده پدید آورند. در واقع مناسبت های خاص، گردنبند خاص هم لازم دارد ولی معیار های بهتری برای انتخاب گردنبند برای یک مراسم وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توانم به انتخاب گردنبند متناسب با فرم یقه اشاره کنم پس مهم است که بدانی چه گردنبندی با چه یقه ای هماهنگی دارد پس اگر تو هم در مورد این موضوع کنجکاو شده ای با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش تا به تو بگویم چه گردنبندی با چه مدل یقه ای به زیبایی ست می شود.

یقه هفت

بهترین انتخاب برای این نوع یقه گردنبندی است که آویز داشته باشد، فرم یقه را به خود بگیرد و به حالت V بایستد. بلندی گردنبندی که برای یقه هفت انتخاب می کنی بسیار اهمیت دارد. این گردنبند بهتر است حدود پنج سانتی متر بالای تر از یقه قرار بگیرد.

گردنبند متناسب با یقه

یقه گرد

برای یقه های گرد بهترین گزینه گردنبند بدون آویزی بوده که درست مانند شکل یقه ایستاده و گرد یا بیضی قرار بگیرد. اگر یقه باز است گردنبندی کوتاه تر انتخاب کرده و اگر بسته است گردنبند را به گردن بینداز که کمی بلند تر است.

یقه قایقی و یقه اسکی

بهترین راه برای جلوه دادن به لباس با یقه های بسته استفاده از گردنبند های بلند با نگین یا آویز های چشمگیر است.

یقه دراپه

این مدل یقه به اندازه کافی شلوغ هست که احتیاج به گردنبند نداشته باشی پس بهتر است فقط از گوشواره استفاده کنی ولی می توانی برای بیش تر جلوه دادن به لباس خود گوشواره خود را به صورت آویز و چشمگیر انتخاب کنی.

یقه دکلته

برای لباس های دکلته گردنبندی مناسب است که نزدیک یا چسبیده به گردن باشند.

یقه مربع

گردنبند کوتاه، پهن و زاویه دار که با فرم یقه نیز همخوانی داشته باشد برای این نوع یقه مربعی مناسب است. برای جلوه دادن به این مدل یقه می توانی از گردنبند هایی استفاده کنی که بزرگ و جلوه گر هستند و طراحی خلاقانه ای دارند.

یقه مردانه

برای زیبا تر نشان دادن یقه مردانه،؛ گردنبند کوتاه که کاملاً چسبیده و هماهنگ با فرم گردن باشد انتخاب مناسبی به شمار می رود اما اگر گردن کوتاهی داری گردنبندی انتخاب کن که آویز آن در نهایت بالای آخرین دکمه باز لباس قرار بگیرد.

در آخر در نظر داشته باش زیورآلات و اکسسوری که انتخاب می کنی باید کامل کننده لباست باشد و همان طور که از نامش هم می توانی متوجه شوی قرار است به استایل تو جلوه داده، آن را زینت دهد و زیبا تر گرداند پس اگر لباس تو به اندازه کافی شلوغ هست از گردنبند استفاده نکن در غیر این صورت با استفاده از نکته هایی که پیش تر گفتم می توانی بهترین گزینه را انتخاب کرده و بدرخشی.

نظر تو در مورد نکته هایی که در مورد انتخاب گردنبند متناسب با فرم یقه در این مقاله گفته شد، چیست؟ با کدام یک موافق هستی و برای کدام یک انتخاب بهتری سراغ داری؟ تو معمولاً از چه فرم یقه ای با چه گردنبندی استفاده می کنی؟ نظرات و تجربیاتت را در این باره با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

جدید ترین کلکسیون جواهرات برند لوکس گوچی

زیورآلات به خصوص طلا و جواهرات خود را چگونه تمیز کنیم؟

VICTOIRE DE CASTELLANE بیستمین سالگرد جواهرات دیور (GEM DIOR) را در ونیز جشن گرفت