زمان مطالعه : ۴ دقیقه

در این مقاله می خواهم در مورد یکی از هیجان انگیز ترین و مفرح ترین تفریحات ما خانم ها با تو صحبت کنم؛ مبحث جذاب لاک زدن. لاک زدن درست مانند خرید درمانی یکی از مواردی به شمار می رود که می تواند تقریباً هر خانمی را سر حال بیاورد ولی معمولاً اولین سؤالی که در مورد لاک به ذهن می رسد این است که چه رنگ لاکی بزنیم؟! انتخاب رنگ لاک موضوعی کاملاً شخصی است اما در مواقعی از بین لاک های رنگارنگ، انتخاب رنگ مناسب تو را سردرگم می کند و می مانی کدام رنگ را به ناخن های خود بزنی. در ادامه می خواهم چند معیار برای انتخاب رنگ لاک را با تو در میان بگذارم که در این گونه زمان ها شاید با در نظر گرفتن این معیار ها انتخاب راحت تری داشته باشی پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

رنگ پوست

در انتخاب رنگ لاک مناسب مهم ترین مسئله این است که بدانی چه رنگی به پوستت می آید. رنگ های روشن مثل صورتی ملایم برای پوست های روشن و رنگ های تیره مثل بنفش برای پوست های تیره مناسب هستند. همچنین اگر رنگ پوست سبزه داری، رنگ های شاد به رنگ پوست تو خواهد آمد.

رنگ لباس

انتخاب رنگ لاک را بر اساس رنگ لباس معیار دیگری به شمار می آید که به تو کمک خواهد کرد که رنگ مناسب خود را انتخاب می کنی اما بهتر است که لاک و لباس دقیقاً یک رنگ نباشند. می توانی از ترکیب رنگ هایی که با هم هماهنگی دارند یا حتی از رنگ در زیف های گوناگون استفاده کنی.

آرایش

نوع، سبک و رنگ هایی که برای آرایش انتخاب می کنی نیز معیار دیگری برای این است که بتوانی تصمیم بگیری په رنگ لاکی به ناخن های خود بزنی اما بهتر است رنگ آرایش و لاک نیز یکسان نباشند ولی برای رفتن به مجالس و مهمانی ها پیشنهاد فوق العاده ای برایت دارم تا زیبا و چشمگیر دیده شوی: رنگ لاک خود را با رژ لبت هماهنگ کن.

انتخاب رنگ لاک مناسب

مد و ترند روز

هر سال رنگ های گوناگونی به عنوان رنک سال نامیده می شوند که سال ۲۰۱۹ میلادی نیز از این قاعده مستثنی نیست. طیفی از رنگ مد سال که بیشتر به پوستت می آید را انتخاب کن. از رنگ های ترندی امسال می توان به رنگ های خاکی، بژ که جزو رنگ های لایف استایلی امسال به شمار می روند، طیف های مختلف رنگ های پاستلی، رنگ های هولوگرام و نئونی اشاره کرد. در ضمن از رنگ مرجانی که شرکت پنتون به عنوان اصلی ترین رنگ امسال برگزیده است نمی توان غافل شد.

موقعیت

انتخاب رنگی متناسب با موقعیتی که در آن حضور می یابی نیز معیاری دیگری به شمار می رود که از قضا اهمیت زیادی دارد. اگر با دوستان خود هستی هر رنگی را می توانی انتخاب کنی اما برای کار و قرار های مهم رنگ های ملایم مناسب تر هستند.

فصل

هر فصل رنگ های خاص خود را می طلبد که انتخاب لاک را نیز می تواند تحت تأثیر خود قرار دهد. در بهار و تابستان رنگ های روشن و ملایم و در پاییز و زمستان از رنگ های تیره تر استفاده کن.
در ضمن ترند هایی که برای فصل های گرم سال مانند بهار و تابستان یا فصل های سرد سال مانند پاییز و زمستان معرفی می شوند هم می توانند به تو در انتخاب لاک مناسب کمک کند.

سردرگمی در انتخاب رنگ لاک

مرتب بودن ناخن ها اهمیت زیادی دارد. پس با انتخاب رنگ مناسب بر اساس معیار هایی که گفته شد جلوه دستانت را دو چندان کن.

نظرت در مورد معیار های ارائه شده در این مقاله برای انتخاب رنگ لاک چیست؟ تو رنگ لاک خود را بر چه اساسی انتخاب می کنی؟ رنگ لاک مورد علاقه تو چه رنگی است؟ نظرات و تجربیاتت را در این باره با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

ناخن های شیشه ای، ترند هیجان انگیز لاک برای تابستان ۲۰۱۹

اصول مراقبت از ناخن

۴ نوشیدنی برای پوست مو و ناخن هایی زیبا و شگفت انگیز