زمان مطالعه : ۲ دقیقه

“امیرحسین مهدی زاده” فارغ التحصیل طراحی لباس از دانشگاه “Saint Martin University of London” لندن است و با برندهای بزرگی مانند “Alexander McQenn” و “Margiela” در زمینه مد و طراحی لباس همکاری کرده است. در ادامه گفتگویی داریم با این طراح خلاق:

چگونه فعالیت خود را آغاز کردید؟

از آنجایی که مانتو در ایران پوشش مهمی محسوب می شود، ابتدا از طراحی مانتو آغاز به کار کردم. طراحی مانتو بسیار جالب و متفاوت، اما در عین حال با محدودیت هایی همراه است. به دلیل علاقه ایرانی ها به لباس شب و همچنین تنوع و خلاقیت در طراحی لباس، امروزه به این شاخه روی آوردم.

به نظر شما روند مد ایران در حال تغییر است؟

به نظر من خیر، چون تعداد طراحان لباس کم است و علاوه بر این، طراحان علاقه به همکاری با یکدیگر ندارند. برای هر تغییری، به همکاری و همیاری نیاز است.

چرا در آثارتان از “آینه کاری” استفاده می کنید؟

چون در فرهنگ ایرانی “آینه” نماد بسیار مهمی است. برای طراحی آثارم از عناصر ایرانی استفاده می کنم. خودم طراح سنتی نیستم اما علاقه شخصی به هنر کشورم در آثارم نمود پیدا می کند.

آیا مایل به جهانی شدن برندتان هستید؟

از آنجایی که چالش را دوست دارم این موضوع باعث ایجاد فضایی رقابتی و افزایش خلاقیت و کیفیت آثار می شود. جهانی شدن یک برند، باعث می شود به راحتی بین آثار افراد تحصیل کرده و خلاق و افرادی که از یک عکس و ژورنال لباس می دوزند، تمیز قائل شویم.