زمان مطالعه : ۵ دقیقه

سلام به روی ماهت. الهی که این صبح زیبا و پر از نور برایت بخیر بگذرد. امروز جمعه است و روز تعطیل ما در ایران. روز استراحت پس از یک هفته شلوغ و پر استرس. خب به مناسبت این روز تعطیل قرار است با هم امروز با مقاله های هیجان انگیز منودلیار تا ساعت ۹ شب کیف کنیم و حسابی خوش بگذرانیم. برای آغاز صبح جمعه ات برنامه خاصی چیده ای؟ برای صبحانه چطور ، فکری کرده ای؟

اگر هنوز صبحانه نخوردی و در حال گشت و گذار در وب سایت منودلیار هستی، بسیار خوشحالم چون می توانیم باهم یک املت جانانه درست و نوش جان کنیم.

پس توهم بلند شو تا پا به پای هم از این صبحانه لذت ببریم. احتمالا همه موادش را در یخچال داری.

چیزهایی که برای این قایق لازم داری

تخم مرغ به تعداد نفرات

نان باگت تک نفره و کوچک به تعداد نفرات

چند عدد گوجه گیلاسی

چند برگ اسفناج

چند عدد قارچ متوسط

کمی پودر سیر

نمک دریایی و فلفل سیاه تازه آسیب شده هم که همیشگی است.

روی نان ها را اندازه یک مستطیل برش بزن جوری که شبیه یک ظرف شود. تخم مرغ را شکانده و داخل هر نان یک عدد تخم مرغ بیانداز. رویش مقداری نمک و پودر سیر بپاش. گوجه ها را از وسط نصف کرده و به همراه اسفناج و چند برش قارچ روی تخم مرغ بگذار و رویشان نمک و فلفل بریز.

روی نان ها را با قلموی آغشته به کره آب شده یا روغن زیتون نوازش کن، سپس مستقیم بفرستشان داخل فر. بعد از چند دقیقه که نان ها ترد شد و تخم مرغ خودش را گرفت آمادهٔ نوش جان کردن است. می توانی کمی رویشان پنیر پارمزان رنده شده (که آماده اش در سوپر مارکت ها موجود است) بریزی.

صبر کن اگر به دلیل اینکه فر نداری با اخم در حال بستن صفحه منودلیار هستی و می خواهی بروی نان و پنیر میل کنی، نرو و کمی صبر کن، چون من هرگز تو را یادم نمی رود.

اگر فر نداری می توانی با همان قلموی آغشته به روغن کف یک ماهیتابه را چرب کنی و قایق های حمل املت را درون آن بگذاری سپس در ماهیتابه را ببندی تا داخل تخم مرغ خوب بپزد. به جای نان باگت های تک نفره می توانی از باگت بزرگ فرانسوی استفاده کنی. آن را به حلقه های پهن برش بزن و خمیر وسط حلقه ها را در بیاور. در این صورت چون حجم نان کمتر از حالت اصلی دستور است می توانی تخم مرغ ها را در کاسه ای هم بزنی و داخل حلقه هایی که در ماهیتابه چیده ای بریزی. اگر گوجه گیلاسی نداری بجایش از چند تکه گوجه فرنگی خرد شده که گوشه یخچال تنها افتاده است استفاده کن و اگر هم اسفناج نداری می توانی کمی جعفری خرد شده بریزی یا وقتی که حاضر شد چند عدد برگ ریحان رویش بگذاری. دیدی ناراحتی ندارد و چقدر ساده قابل جایگزین کردن است. پس بلند شو این قایق خوش مزه را درست کن و یا حتی به سلیقه خودت آن را با موادی که دوست داری تغییر بده. مثلا چند تکه بیکن استفاده کن. در آخر هم این قایق سرنوشت ساز امروزت را قورت بده و تو آن را تا آخر روز به بهترین شکل ممکن هدایت کن.

نان و پنیر همیشه عزیز است اما گاهی تنوع و قرتی بازی هم خوب است. نوش جان و ایام به کام.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

روزت را با صبحانه ای خوشمزه، دلچسب و مقوی آغاز کن!

صبحانه پیشنهادی برای زمان بارداری

صبحانه ای با “صدف بیوتی”