زمان مطالعه : ۴ دقیقه

سلام

مقاله کافه ویکولو را یادتان هست؟

کافه‌ای که جز بهترین‌ هاست و فضای جذاب و رو باز آن در منطقه خوش آب و هوای فرشته هر مشتری‌ را به وجد می‌آورد، زمین سنگ فرش شده آن با آب نماها و ساعتی با طراحی اروپایی، حال و هوایی شبیه به کافه‌های ایتالیایی دارد و میز و صندلی‌هایش نظر هر مخاطبی را به خود جلب می‌کند.

حالا خبر خوشحال کننده‌ای که برای تو دارم این است که شعبه دوم این کافه برای سخت پسندان، مخصوصاً ساکنین غرب تهران در بام لند در بین مراکز خرید لوکس، رستوران‌ها و مراکز تفریحی هیجان انگیز در کنار دریاچه زیبای خلیج فارس افتتاح شده است.

در تاریخ ۱۶/۶/۹۷ مسیر طولانی را در ترافیک طی کردم که به موقع خودم را برای افتتاحیه برسانم، بگذریم که مسیر و پیدا کردن جای پارک کلی اذیتم کرد. ولی با شنیدن صدای فوق العاده زیبا و آرام بخش ساز “هنگ درام” که معلوم بود از داخل کافه ویکولو به گوش می‌رسید خستگی‌ام را فراموش کردم. صدای ساز را دنبال کردم و به ورودی کافه رسیدم، بعد از هماهنگی وارد محوطه شدم، اولین چیزی که من را سمت خودش کشاند نوازنده ساز عرفان یکی از بهترین دوستانم بود که خیلی با دیدنش خوشحال شدم.

 در بدو ورود سمت چپ دکوری به شکل کالسکه نظرم را جلب کرد که پر از شیرینی‌ های رنگی و خیلی خوش مزه به نظر می‌آمد، محوطه کافه با چند میز پایه‌ بلند و مهمان هایی که کنار هر میز ایستاده بودند نظم خاصی به مراسم داده بود، رفته رفته به تعداد مهمان‌ ها هم اضافه شد، در گوشه‌ای از محوطه دکوری زیبا به شکل کشتی با نور پردازی فوق العاده به شکل موج ساخته شده بود که با نمایشی زیبا توسط بازیگران یادآور فضای کشورهای آسیای شرقی با غذاهایشان را تداعی می‌کرد.

در گوشه‌ای از محوطه در کنار ورودی اصلی که به طبقات راه پیدا می‌کرد، میزی قرار داشت که توسط دو نفر آشپز ژاپنی با سوشی از مهمان ها پذیرایی می‌شد، تا حالا سوشی نخورده بودم و کلاً میانه خوبی با این غذا و غذاهای خام ندارم ولی با این حال امتحان کردم و مطمئن شدم تا آخر عمر سمت این غذا نخواهم رفت، ناگفته نماند که تعدادی از مهمان‌ها مشتری پرو پا قرص این غذای ژاپنی بودند.

از سوشی بگذریم، ورودی اصلی که به طبقات راه پیدا می‌کرد با گل‌ها و شمع‌های روشن و پایه‌هایی از تنه درخت تزیین شده بود، برای دسترسی به طبقات هم آسانسور بود و هم راه پله، که من ترجیح دادم برای جلوگیری از هدر رفتن زمان از راه پله استفاده کنم.

در طبقه اول موزیک زنده ولی متفاوت تر اجرا می‌شد. در این طبقه نمایشی از شام آخر که تابلو آن اثری از لئوناردو داوینچی است توسط بازیگران با پوششی زیبا و خلاقانه به سبک مردمان رم قدیم اجرا می‌شد، تابلویی به ارتفاع دو در شش متر در فاصله‌ای ده متری از بازیگران قرار داشت وحس خوبی به بیننده و مهمان ها القا می‌کرد به طوری که شما قاب عکسی بزرگ را با عکسی متحرک ولی حرکت آروم بازیگر واسلو موشن می‌دیدید.

در این طبقه بخشی از دیوارها با شیشه‌های رنگی و چوب کار شده بود، آب نمایی زیبا در وسط سالن که بالای آن لوستری بزرگ به سبک لوسترهای قدیمی در ایتالیا دیده می‌شد و کاشی‌های سرمه‌ای رنگ و نور پردازی ملایم با مجسمه‌هایی نیم تنه که تداعی رم ایتالیا بود آرامشی خاص به بیننده القا می‌کرد.

در کنار آب نما نفراتی با لباس کامل به رنگ مشکی، طوری که صورت آنها کامل معلوم نبود به شکل نمایشی و آرام حرکت می‌کردند، در این بین کارکنان با نوشیدنی میکس آب آلبالو و نعنا که طمع خنک و ترشی داشت از مهمان‌ها پذیرایی می‌کردند.

با اینکه دل کندن از این طبقه سخت است ولی باید به طبقه فوقانی و آخرین طبقه کافه می‌رفتم، فضای این طبقه متفاوت‌تر از پایین بود، نیمی روباز و نیمی سرپوشیده با طراحی و چهارچوب هایی از چوب به همراه مبلمان راحتی و گل آرایی که در کنار شمع‌هایی با پایه‌هایی از تنه درخت دیده می‌شد و اصلی‌ترین بخش این طبقه که خیلی آرامش بخش است نمایی از دریاچه زیبای خلیج فارس بود که در روز جذابیت دو چندانی به بیننده القا می‌کند.

این کافه پیشنهادهای خاص و غذاهای ویژه‌ای را نیز برای سخت‌ پسندان ارائه می‌دهد،

کافه ویکولو با بهترین غذاها و نوشیدنی‌ها پذیرای شما در محیطی بی‌نظیر و فوق‌العاده است؛ بنابراین، برای یک‌بار هم که شده سری به این کافه زده و تجربه‌ای عالی را در محیط آن داشته باشید.

برای رسیدن به شعبه دوم کافه ویکولو هر جای تهران که هستی خودت را به اتوبان همت برسان و به سمت غرب تهران حرکت کن بعد از دهکده المپیک تابلوی دریاچه خلیج فارس رو بپیچ، از طریق تابلوها میتوانی راحت مسیر را پیدا کنی و به مجموعه تفریحی بام لند برسی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند.

کافه ویکولو

۶ راه حل اساسی که می تواند متابولیسم بدن تو را بدون انجام حرکات ورزشی سخت بالا ببرد

سالاد پاستا و بروکلی