زمان مطالعه : ۳ دقیقه

امروز می خواهیم با هم راجع به یکی از مهم ترین و بخش های سبک زندگی صحبت کنیم که پایه ای تر بخش برای شروع روز و داشتن یک روز بی نظیر است که اگر مراقبش نباشی می توانی تمام روزت را خراب کنی و اگر به آن اهمیت بدهی می توانی روزت را بسازی. بله درست بیدار شدن و چگونگی شروع صبح همان چیزی که در تمام طول روز تو تاثیر گذار است. به خاطر همین امروز می خواهیم با هم راجع به ترفند های خوب بیدار شدن و اشتباهات صبحگاهی که هرگز نباید آن ها را مرتکب بشوی صحبت کنیم. برخی از کار ها هستند که به محض باز کردن چشممان توی تخت خواب انجام می دهیم و به هیچ عنوان حواسمان نیست که چقدر همین نکات ریز و عادت های غلط می تواند در ساختن روز ما تاثیر گذار باشد. گاهی همان اشتباهات کوچک سر درد صبحگاهی با خودش می آورد که تا پایان شب همراه مان می ماند و نمی گذار به اندازه کافی از روزمان لذت ببریم و ده ها مشکل و کلافگی دیگر که می تواند با عادت های صحیح از بین برد تا بتوانیم از شروع روزمان لذت ببریم. پس اگر موافقی برویم با هم برخی از این عادت های غلط صبحگاهی را مرور کنیم.

صبحت را با تلفن همراه آغاز نکن

یکی از مهم ترین نکاتی که تقریبا بیشتر ما به آن اهمیت نمی دهیم همین است که به محض باز کردن چشممان گوشی موبایل را می گیریم توی صورتمان. این کار علاوه بر اینکه می تواند باعث چشم درد یا سردرد بشود می تواند به کلی روزمان را خراب کن دچون ممکن است هر روز محتوی پیام هایی با مضمون کار، گله و شکایت، ایمیل های تلنبار شده و… باشد که در همان لحظه ابتدایی روز حالمان را خراب کند. نکته بعدی که راجع به تلفن همراه بسیار مهم است فاصله آن با تخت خواب و اشعه های ساطع شده از آن است. حتما باید شب قبل تلفن همراه را از تخت خوابت دور کنی یا اینکه آن را در حالت پرواز قرار بدهی تا اشعه های رادیویی کاهش یابند. گذاشتن موبایل نزدیک تخت نه تنها در طولانی مدت اثرات جدی روی سلامت مغز و بدن دارد بلکه می تواند کله صبح تو را مهمان یک سر درد ویژه کند.

پرده اتاق مناسب با عادت شخصیتی

اگر جزو آن دسته از افرادی هستی که با نور خوشرید انرژی می گیری حتما پرده اتاقت را جوری انتخاب کن که صبح هات با نور ملایم خورشید از خواب بیدار شوی. اما بعضی از افراد هستند که دشمن خونی نور خورشید هستند و با این بچه یک عناد شخصی دارند. این افراد باید پرده های ضخیم تری برای اتاق خوابشان انتخاب کنند تا نور خورشید کله صبح وسط مغز شان نتابد.

آماده شدن در تاریکی؟

اگر صبح ها خیلی زود از خواب بیدار می شوی پیشنهاد ما به تو این است که در تاریکی حاضر نشوی. علاوه بر اینکه بدنت نیاز به تشخیص صبح شدن دارد تا انرژی بگیرد و شروع به حرکت کند، روحیه ات هم شاداب می شود و تا دمه در یک چشمی و خوابالود پیش نمی روی.

نوشیدنی صبحگاهی و صبحانه

باید به بدنت نشان بدهی که صبح شده و انرژی لازمش را تهیه کنی با خوردن صبحانه ها انرژی بخش که حاوی مواد تازه و با طراوت هستند می توانی صبحت را آغاز کنی. برای کسانی که می خواهند لاغر شوند یا بدنشان را پاکسازی کنند خوردن یک آب دتاکس قبل از صبحانه به شدت پیشنهاد می شود.

زنگ ساعت ممنوع

سعی کن بدنت را طوری عادت بدهی که خواه ناخواه سر یک ساعت معین بیدار شد، تعجب نکن چون بدن ما این قابلیت را دارد. زنگ ساعت علاوه بر ایجاد استرس می تواند یک تنفر عمیق در تو ایجاد کند و دلت نخواهد روزت را آغاز کنی. برای شروع این کار و عادت دادن بدن بهتر است ابتدا برای زنگ ساعت آهنگ های آرام و مورد علاقه ات را پیدا کنی زیرا اینکار ناخودآگاه در تو احساس لذت و لبخند ایجاد می کند.

از این روش ها استفاده کن تا ببینم باز هم می گویی: «اه باز هم صبح شد»؛ مطمئنم نمی گویی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

پژوهشگران: چرا عاشق قهوه هستی

بهترین راه حل برای لاغر کردن ساق پا

نوش جان کردن این خوراکی قبل از خواب موجب تیرگی دور چشم ها می شود