زمان مطالعه : ۵ دقیقه

آیا به پوشیدن لباس های چشم گیر، خیره کننده و خاص علاقه مندی و دوست داری همه نگاه ها را به سمت خودت خیره کنی؟ شیفته آیتم های براق، درخشان و پر زرق و برق هستی؟ این ویژگی ها نشان دهنده استایل گلام (Glam Style) هستند که امروز قرار است در مورد آن با هم صحبت کنیم و مهم ترین جزئیات این سبک را بررسی کنیم.

گلام برگرفته از واژه گلاموروس (glamorous) به معنای فریبنده و محسور کننده است. در این سبک لباس پوشیدن از کت های خز دار، جواهرات چشمگیر و جلوه گر و کفش های پاشنه دار زیاد استفاده می شود. گرچه راه های زیادی برای فریبندگی و چشم گیر بودن وجود دارد، استایل گلام بیشتر بر ابعاد و ویژگی های زنانه تأکید دارد. اما یک نکته جالب در مورد این سبک وجود دارد و آن امکان ترکیب استایل های مختلف است. می توانی از سبک “بوهو گلام” که طبیعتاً ترکیبی از استایل بوهمین و گلام است پیروی کنی یا برخی از ویژگی های این سبک را با استایل های دیگر ترکیب کنی. 

استایل گلام نقطه متضاد استایل کژوال است. استایل کژوال نهایت راحتی است و استایل گلام نهایت شیک و تجملی بودن است. در واقع تیپ اغلب افراد در جایی میان استایل کژوال و استایل گلام قرار دارد. 

اگر این ویژگی ها در استایل شخصی تو وجود دارد، تو طرفدار استایل گلام هستی:

 • جواهرات جزء جدایی ناپذیر استایل تو هستند و بدون آن ها احساس می کنی چیزی را نپوشیده ای!
 • به کت های خزدار علاقه زیادی داری؛
 • آرایش برای تو اهمیت زیادی داری و هر روز آرایش می کنی؛
 • تو با پوشیدن لباس های خاص احساس آرامش و راحتی می کنی؛ چیزهایی که شاید سایر افراد پوشیدن آن ها را سخت یا غیر ضروری ببینند؛
 • برای تکمیل استایل خاصت، از رژ لب های جلوه گر و سایه چشم دودی استفاده می کنی؛
 • کفش های تخت و کتانی در کمد لباس های تو جای کمی دارند، تو به پوشیدن کفش های پاشنه دار علاقه مندی!
 • ناخن های تو همیشه مرتب، مانیکور شده و لاک زده هستند.

اگر این ویژگی ها را در سبک شخصی لباس پوشیدنت رعایت می کنی، به استایل گلام علاقه ای نداری:

 • کفش های کتانی و تخت برای تو بسیار محبوب هستند و به ندرت کفش پاشنه دار می پوشی؛
 • به ندرت پیراهن یا دامن می پوشی و طرفدار شلوار هستی؛
 • جواهرات اندکی داری و ترجیح می دهی از زیورآلات ساده استفاده کنی؛
 • دوست داری آزاد و رها باشی و علاقه ای به جلب توجه کردن مردم با استایلت نداری؛
 • ناخن های تو معمولاً طبیعی هستند و به لاک زدن توجه زیادی نداری.

در ادامه چند پیشنهاد برای استایل کردن به سبک گلام را با هم مرور می کنیم!

یک پیراهن مدل دار با دامن گشاد برای استایل گلام بسیار جذاب است. بهتر است از رنگ های خنثی مثل مشکی و سفید استفاده کنی و اجازه دهی کفش، کیف و زیورآلات تو بیشتر خودنمایی کنند. از یک کیف دستی با طرح پلنگی استفاده کن که بسیار چشم گیر و خیره کننده است. 

یک پیراهن گلگلی پیلی دار کوتاه با ترکیب رنگ های جذابی چون صورتی، قرمز و سبز با کیف و کفش متالیک نقره ای که ترند هم شده اند تکمیل می شود و اننخاب فوق العاده ای برای مهمانی های غیر رسمی و مجالس دوستانه است. 

اگر دوست داری در میانه طیف کژوال و گلام قرار بگیری، می توانی یک شلوار جین اسکینی را با یک شومیز گلگلی مدل دار ست کنی و برای تکمیل این آیتم ها از کیف و کفش متالیک استفاده کنی. یادت باشد اکسسوری هایی چون گوشواره های بزرگ و براق را جا نگذاری. 

یک شومیز مدل دار یقه باز با رنگ نارنجی آتشین، همه چشم ها را به سمت تو خیره می کند. ترکیب آن با یک شلوار جین زاپ دار که روی آن با نگین های براق و رنگی کار شده است، فوق العاده زیبا و جذاب به نظر می رسد. این ترکیب با کیف و کفش متالیک تکمیل می شود. 

بهتر است به سراغ یک جامپسوت گلگلی زیبا و چشم نواز بروی و از یک کفش پاشنه دار قرمز و یک کیف صندوقی برای تکمیل آن استفاده کنی. آیتم های یقه باز به دلیل تأکیدی که بر فرم گردن دارند، برای استایل گلام انتخاب شایسته ای هستند. 

یک جامپسوت مشکی آزاد و براق، با یقه گرد و آستین های رکابی، در ترکیب با گوشواره های بزرگ براق، کمربند طلایی، کیف طلایی و کفش های براق فوق العاده است. این استایل در عین زیبایی، جذابیت زیادی دارد. 

اگر طرفدار طرح پوست حیوانات هستی، می توانی از یک کت تدی یا خز استفاده کنی و آن را با یک شومیز ساده و دامن جین مشکی با کناره های مدل دار ترکیب کنی. پوشیدن کفش های روباز و صندل با جوراب ترند شده است، با خیال راحت از این ترکیب استفاده کن! 

پیشنهاد بعدی من این است که یک کت متالیک نقره ای را با دامن جین، بلوز راه راه، بوت براق و کیف دستی زرشکی ست کنی! این ترکیب عجیب اما بسیار جذاب است و در میانه استایل گلام و کژوال قرار دارد. 

برای مهمانی ها می توانی یک بلیزر کوتاه خز را با پیراهن کوتاه مشکی با راه های طلایی و نقره ای، کیف و کفش مشکی ست کنی و در عین سادگی، جذاب و خیره کننده به نظر برسی. 

آخرین پیشنهاد من این است که در مهمانی ها از یک پیراهن مخمل زرشکی استفاده کنی و آن را با کیف و کفش مشکی ست کنی. پارچه مخمل انتخاب فوق العاده ای برای استایل گلام است؛ چون هم براق است و هم به دلیل جنس خاص این پارچه، خیلی خوب روی اندام تو می نشیند.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

استایل شخصی ات را بشناس: راهنمایی برای استایل بوهمین

استایل شخصی ات را بشناس: راهنمایی برای استایل کلاسیک

استایل شخصی ات را بشناس: راهنمایی برای استایل پرپی