زمان مطالعه : ۳ دقیقه

هیچ چیز مثل سادگی و یکدستی زیبا نیست و استایل مینیمال یا کمینه گرا این خاصیت را دارد. در این مقاله قصد دارم استایل مینیمال را به تو معرفی کنم. اگر دوست داری ظاهر تو شیک و مدرن و منظم به نظر برسد، پیشنهاد می کنم این سبک لباس پوشیدن را سرلوحه خودت قرار دهی. در استایل مینیمال از رنگ های ساده و یکدست، تفاوت رنگی اندک و طرح های غیر چشمگیر استفاده می شود و آیتم های انتخابی در این استایل ساده و کم جزئیات هستند. 

در استایل مینیمال می توانی با خیال راحت از آیتم هایی با رنگ های خنثی و ظاهری یکدست استفاده کنی. این سبک لباس پوشیدن برای خانم هایی که نمی خواهند وقت زیادی صرف آماده شدن و انتخاب لباس کنند بسیار ایده آل است. وقت آن است که با هم چند استایل به سبک مینیمال را مرور کنیم.

رنگ های خنثی مثل مشکی، خاکستری، سفید، قهوه ای و تمام سایه های این رنگ ها برای استایل مینیمال فوق العاده اند. می توانی یک بلوز سفید آستین کوتاه را با شلوار مشکی فاق بلند اسکینی و صندل های پاشنه دار ست کنی و در ساده ترین حالت، شیک ترین ترکیب را به وجود آوری؛ یا از این هم ساده تر باشی و سر تا پا مشکی بپوشی. 

در فصل سرما، استایل مینیمال هم نشینی خوبی با رنگ خاکستری دارد. اگر طرفدار رنگ خاکستری هستی، می توانی یک سوییشرت راه راه خاکستری و سفید را با یک دامن مدادی طوسی ست کنی. ترکیب رنگ های سفید و مشکی هم برای استایل مینیمال فوق العاده است. این ترکیب هم چشم را به حرکت در می آورد و هم در عین سادگی، جذاب و چشمگیر است. هم نشینی رنگ های سفید و مشکی بسیار کلاسیک و محبوب است. به عنوان مثال می توانی یک دامن چرم مشکی را با شومیز سفید ست کنی یا سر تا پا مشکی بپوشی و از یک بلیزر خوش دوخت سفید رنگ برای تکمیل این ست استفاده کنی. اگر دوست داری ظاهر تو کمی خانمانه تر! باشد، پیشنهاد می کنم به سراغ رنگ های نود مثل رنگ پوست، صورتی پودری، گلبهی کمرنگ و… بروی و رنگ سفید را با آن ها ترکیب کنی. این ترکیب رنگ در استایل مینیمال بسیار شیک و قابل توجه است. ترکیب یک تاپ سفید با دامن کوتاه صورتی پودری را تصور کن که با کفش های پاشنه دار نوک تیز سفید رنگ ست شده است! 

یادت باشد که در استایل مینیمال، مدل های لباس ها هم ساده هستند. بنابراین بهتر است از یک آیتم بالا تنه ساده مثل شومیز خوش ترکیب به همراه شلوار یا دامن متعادل استفاده کنی. البته که آیتم های اسکینی هم در استایل مینیمال طرفداران زیادی دارند. یک دامن مدادی کرم رنگ، به همراه بلوز تنگ شکلاتی ترکیب زیبایی را به وجود می آورد. شلوار جین اسکینی زغالی و تیشرت ساده هم در استایل مینیمال می گنجد. 

اگر طرفدار لایه لایه لباس پوشیدن هستی، یک کت شتری خوش ترکیب را با آیتم های مشکی یا زغالی ست کن. ترکیب تیشرت ساده با رنگ های خنثی و شلوار جین زاپ دار آبی هم می تواند مینیمال باشد. این مثال ها برای آن است که بدانی می توانی در استایل مینیمال هم از رنگ ها استفاده کنی؛ اما باید مراقب باشی که این رنگ ها جلوه گر و چشم گیر نباشند و سادگی و یکدستی ظاهر تو را به هم نریزند. 

اگر دوست داری ظاهر تو یکدست و تک رنگ باشد، برای جلوگیری از خستگی چشم و تنوع دادن به ظاهرت، بهتر است به ترکیب بافت های مختلف فکر کنی. مثلاً اگر می خواهی از آیتم های مشکی استفاده کنی، انواع لباس چرم، کتان، جین و حریر را با هم ست کن. می توانی به سراغ آیتم های متالیک هم بروی. استایل مینیمال گرچه ساده است، اما نباید خسته کننده به نظر برسد. این سبک لباس پوشیدن در هر موقعیتی جذاب و دوست داشتنی است و انتخاب شایسته ای برای خانم های شیک پوش است.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

استایل شخصی ات را بشناس: راهنمایی برای استایل بوهمین

استایل شخصی ات را بشناس: راهنمایی برای استایل کلاسیک

استایل شخصی ات را بشناس: راهنمایی برای استایل کژوال