زمان مطالعه : ۴ دقیقه

بعضی از اشتباهات آرایشی هر روز برای ما پیش می آیند. ایجاد لکه ها، استفاده زیاد از وسایل آرایشی و یا پخش شدن آرایش در اثر تماس دست یا عرق کردن، گاهی ممکن است تو را بسیار عصبانی کند؛ اما همیشه لازم نیست برای پاک کردن یا ترمیم آرایش از آب و پاک کننده های مخصوص استفاده کنی و تمام آرایش ات را از ابتدا انجام دهی. در حقیقت با کمی خلاقیت، مهارت و تجربه، می توانی طوری این اشتباهات را ترمیم کنی که نه تنها بد شکل و نامناسب به نظر نرسند، بلکه در کلیت آرایش تو هم تأثیر گذار باشند. با ما همراه باش تا برخی از تجربیات مان را برای تبدیل اشتباهات آرایشی به برگ برنده، با تو در میان بگذاریم!

استفاده افراطی از خط لب:

تنها کاربرد خط لب، نمایش بهتر و خوش فرم تر لب ها نیست. یک نکته مهم در استفاده از خط لب این است که می تواند به رژ لب و بهتر نشستن آن روی لب ها کمک کند. اگر احساس می کنی که بیش از اندازه از خط لب استفاده کرده ای، باقی قسمت های خالی سطح لبت را هم با خط لب پر کن و کل سطح لب را با خط لب بپوشان. این کار باعث می شود رژ لب، با جلوه و برق بیشتری روی لب ها بنشیند و مدت زمان ماندگاری آن هم افزایش پیدا می کند. همچنین برای داشتن نتیجه مشابه می توانی از سایه چشم به عنوان پایه و نگهدارنده رژ لب استفاده کنی.

پخش شدن یا افراط در استفاده از سایه چشم:

اگر سایه چشم تو پخش شده یا در استفاده از آن افراط کرده ای، تنها کافی است از یک سایه براق که مورد علاقه ات است به عنوان هایلایتر استفاده کنی و به وسیله یک قلموی نرم، آن را پشت گوشه پلک و همچنین بالای استخوان گونه ات بزنی. قطعاً این تکنیک فقط در مورد سایه های براق و روشن کاربرد دارد و نمی توان این حقه را در مورد سایه های تیره به کار بست.

لکه ها و سیاهی ریمل مژه:

تا به حال پیش آمده که ریمل تو باعث سیاهی مژه های پایینی و تیرگی و ضخیم شدن آن ها شود؟ گاهی تلاش برای پاک کردن این سیاهی ها موجب بیشتر پخش شدن آن و یا خرابی باقی قسمت های آرایش صورت می شود. از یک تکه پنبه استفاده کن، آن را فرم بده و قسمت های اضافی و ریخته شده ریمل را با آن پاک کن. با این کار دیگر لازم نیست تمام چشم ات را پاک کنی و لوازم آرایشی را هدر دهی. همچنین سیاهی اندک و باقی مانده روی خط مژه های پایینی می تواند جذابیت آرایش تو را بیشتر کند، چون چشمانت را کمی مرموز و خیره کننده نشان می دهد. وجود این سایه دودی در زیر چشم، قطعاً قابل توجه خواهد بود. اما برای پاک کردن قسمت ها و لکه های اضافی از یک قلموی آرایشی استفاده کن تا به این سیاهی ها بیشتر و راحت تر فرم دهی.

پر کردن و زیاد کشیدن ابروها:

اگر تو از سایه ابرو یا مداد آرایشی مخصوص ابرو بیش از اندازه استفاده کرده ای و ابروهایت بسیار پر و تیره به نظر می رسند، لازم نیست کل آرایشت را پاک کنی و از ابتدا آغاز کنی. می توانی به سادگی ابروهایت را سر و سامان دهی! یک اسفنج آرایشی بردار و آن را به کمی پاک کننده آرایشی آغشته کن. سپس اسفنج را بر روی ابروهایت بزن. این کار باعث می شود تراکم مواد آرایشی که روی ابروها به کار برده ای کمتر شود.

لک دار شدن خط چشم دنباله دار:

آرایش چشم ها به شکل گربه ای و دنباله دار، حتی برای آرایشگران حرفه ای هم گاهی سخت و دشوار است. محصولات آرایشی بسیار متنوعی مثل مدادها، خط چشم های ماژیکی یا قلمویی، ژل ها و سایه ها برای کشیدن خط چشم های تیره و مشخص تولید شده اند. اما کشیدن خط چشم دنباله دار گاهی سخت و حتی آزار دهنده است. با این حال نباید جذابیت یک خط چشم زیبا را نادیده گرفت، پس ناامید نشو! همه خط چشم های دنباله دار لازم نیست دقیق و منظم و تیز باشند. گاهی یک خط چشم ساده نیز می تواند جذابیت و جلوه بسیاری به چهره ببخشد، بدون اینکه از سایه های دودی یا خط های دقیق و صاف در این آرایش چشم استفاده شده باشد. اگر خط چشم تو خیلی پخش و لکه دار شده است، از یک قلمو یا حتی انگشت برای پاک کردن قسمت های تیره و اضافی پاک کن و دیگر نگران دقیق نبودن بقیه بخش ها نباش.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

در دنیای زیبایی و مراقبت از پوست امسال چه می گذرد؟

پر طرفدارترین نکات آرایشی برای فصل پاییز

بهترین راهکارها برای پاک کردن ریمل های ضد آب