زمان مطالعه : ۳ دقیقه

گاهی بروز برخی اختلافات در روابط، مشکلات اساسی و ناخوشایندی را برای هر دو طرف به دنبال خواهد داشت. کمبود ارتباط، یکی از اصلی ترین مشکلاتی به شمار می رود که روابط احساسی را تحت تاثیر قرار می دهد. اصولا خانم ها مایل هستند تا درباره مشکلات صحبت کنند، در صورتی که آقایان در برابر مشکلات سکوت می کنند؛ همین تفاوت ها بوده که گاهی که آتش اختلافات را شعله ور می کند. تو با شناخت اینگونه تفاوت های کلی می توانی قدم محکمی در راه داشتن یک رابطه عاطفی سالم، پایدار و شاد برداری چرا که ارتباط برقرار کردن مهم ترین رکن یک رابطه سالم و قوی به حساب می آید پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

مطالعات نشان می دهد که خانم ها بیشتر از آقایان ارتباط کلامی را دوست دارند. وقتی که خانم ها مشکلی را در رابطه پیدا می کنند، می دانند که اگر در مورد آن مشکل صحبت نکنند حل کردن آن سخت خواهد بود اما آقایان تمایل دارند صبورانه امیدوار باشند که آن طوفان ناپدید شود. هیچ یک از این دو روش بهتر از دیگری نیست؛ آن ها تنها دو راه مختلف به شمار می رود و ما لازم است این حقیقت را بپذیریم.

خانم ها نیاز است در نظر داشته باشند که آقایان در چنین شرایطی، با سکوت و سپری کردن زمانی به تنهایی، احساس امنیت بیشتری خواهند داشت؛ پس بهتر است صبر داشته باشی چرا که در زمان مناسب تری، قادر خواهی بود با آرامش بیشتری راه حل موثر را پیدا کنی. آقایان نیز در نظر داشته باشند که خانم ها درباره اتفاقات سوال می کنند و تو را مجبور خواهند کرد به جای دوری و سکوت، کنار او بمانی. خانم ها نیاز دارند که خود را با کلمات، حرکات بدن و حتی گریه کردن یا خنده خالی کنند. آن ها همچنین لازم دارند که حس کنند از طرف تو حمایت می شوند. هیچ یک از طرفین نمی تواند دیگری را مجبور به سکوت یا حرف زدن کند اما اگر هر دو طرف تلاش کنند تا از ایجاد فاصله بین خود جلوگیری کنند به طور قطع قادر خواهند بود تا نقطه اشتراک و تعادل لازم را در رابطه عاطفی خود با طرف مقابل پیدا کنند.

البته در نظر داشته باش که این موارد کلی هستند و در مورد عموم خانم ها یا آقایان صدق می کند. اگر بخواهیم کلی تر در این مورد صحبت کنیم این است که افراد برونگرا در هنگام مواجه با شرایط چالش برانگیز، دوست دارند در مورد مسأله صحبت کنند در واقع با صحبت کردن است که می توانند راه حل مناسب را پیدا کنند در حالی که افراد درونگرا در چنین شرایطی کاملا متفاوت عمل می کنند؛ آن ها در شرایط مشابه ترجیح می دهند که سکوت کرده و با فکر کردن در خلوت خود چالش پیش آمده را برطرف کنند.
از آنجایی که بیشتر خانم ها برونگرا و اکثر آقایان درونگرا هستند، داستان به این صورت بیان می گردد اما در این میان استثنا نیز وجود دارد یعنی خانم هایی که درونگرا بوده و آقایانی که برونگرا هستند و رفتاری به طور کامل متفاوت از چیزی که پیش تر گفته شد، از خود نشان می دهند.

تو در هنگام بروز مشکلات و چالش هایی که سر راهت قرار می گیرد، چه واکنشی از خود بروز می دهی؟ سکوت می کنی یا سعی داری با صحبت کردن آن را رفع کنی؟ نظرات و تجربیاتت را در این باره با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

کدام ماه ها ازدواج خوبی با هم دارند

همسر مناسب تو متولد چه ماهی است

۱۵ راز ازدواج موفق و شاد

این مقاله نسخه ویرایش شده مقاله اصلی به شمار می رود. مقاله اصلی با ۳۵۷ کلمه توسط میلاد عبادی نوشته شده و توسط محبوبه ترکمنی ویرایش شده است.