زمان مطالعه : ۳ دقیقه

رز ها علاوه بر زیبایی و دل فریبی، در زمینه زیبایی و محافظت از پوست نیز نقش اساسی دارند چرا که در گلبرگ هایشان مواد خارق العاده ای نهفته است. به همین دلیل ما در گروه منودلیار تصمیم گرفتیم که در این مقاله درباره خواص و اثرات منحصر به فرد این گل زیبا بیشتر صحبت کنیم و تو را با آن ها آشنا کنیم، بنابراین اگر تو هم مشتاق و کنجکاوی که بیشتر در مورد آن ها بدانی ما را تا انتهای این مقاله همراهی کن.

گلاب یک تقویت کننده زیبایی برای مو و پوست است. آب معطر به گل رز یک محصول فرعی در تولید روغن گل سرخ است، اما به اندازه کافی از ترکیبات با ارزش و غنی تشکیل شده است. گلاب حاوی ویتامین B، ویتامین C و پکتین ها که به اتصال آب در پوست کمک می کند، است و برای انواع مختلف پوست نیز مناسب است.

گلاب خاصیت ضد باکتری و ضد التهابی نیز دارد و در از بین رفتن جوش ها و لکه های پوستی کمک می کند. زخم و قرمزی پوست با استفاده منظم از گلاب کاهش می یابد. ویتامین ها و پکتین های موجود در آب گل رز، پوست را محکم می کند. تعادل رطوبت پوست را تنظیم می کند و در نتیجه یک چهره شاداب و با طرافت را به تو هدیه می دهد.

این ماده دارای خاصیت تجزیه پذیری نیز است، گردش خون را تقویت می کند و سبب استحکام پوست می شود و از افتادگی آن به خوبی جلوگیری می کند. علاوه بر همه این ها، گلاب آنتی اکسیدان است و رادیکال های آزاد را به هم پیوند می دهد.

یکی از آب های شست و شو دهنده صورت که بهترین فروش را در سایت آمازون داشته است، آب گل سرخ یا همان گلاب برند “رزنس” است که صد در صد طبیعی است و توانسته طرفداران زیادی را به دست آورد.

گلاب خالص برای احساس شادی نیز مفید است

نکته قابل توجه دیگر در مورد این محلول هیجان انگیز این است که گلاب تنها به زیبایی ظاهری کمک نمی کند بلکه رایحه گل سرخ به تو در مقابل عصبانیت و بی قراری درونی آرامش می بخشد و حتی گفته می شود که به حمایت از افسردگی نیز کمک می کند. به عنوان یک افزودنی در حمام نیز می توان از آن استفاده کرد که سبب عوض شدن خلق و خوی تو می شود.

کمپرس های خنک کننده با گلاب نیز در برابر سردرد های تنشی و شدید کمک می کنند و هم چنین به دلیل اثرات ضد عفونی کننده و سم زدایی می توان از آن به عنوان یک دهان شویه نیز استفاده کرد.

بنابراین جای تعجب نیست که گلاب در قفسه حمام ما جایگاه ثابتی داشته باشد. در پاییز و زمستان نیز گلاب شگفتی می آفریند چرا که برای پوست سر خشک و شوره دار بسیار مفید است و از ایجاد آن ها به زیبایی جلوگیری می کند و اثر تقویت کننده گردش خون آن نیز، از موهای قوی و زیبا پشتیبانی می کند.