زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ابرو ها تأثیر بسیار زیادی بر روی ظاهر و زیبایی چهره دارند. آن ها درست مانند یک قاب زیبا به چشم هایت جلوه خیره کننده ای می دهند اما همیشه هم به فرم دلخواه ما نزدیک نیستند و به همین علت با راهکار هایی نه چندان مفید، سعی در تقویت آن ها داریم. برخی از ما با سایه، ریمل یا مداد ابرو آن ها پر تر کرده و به فرم دلخواه خود شبیه می کنیم، برخی به کاشت ابرو رو می آوریم و بعضی دیگر میکروپیکمیشن، هاشور یا تتو را انتخاب می کنند ولی جالب است بدانی هنوز وقت قطع امید از ابرو های طبیعی ات فرا نرسیده است.همیشه مطمئن ترین راه، استفاده از مواد طبیعی است. در بین این مواد، وازلین تأثیر بسزایی بر روی ضخامت ابرو ها دارد.

وازلین خواص بی شماری دارد و نه تنها به ترمیم بافت های آسیب دیده پوست کمک می کند بلکه برای خشکی لب ها و حتی اگزما بسیار مفید است. استفاده از وازلین به رشد و استحکام ابرو ها نیز کمک می کند. کافی است هر شب پس از شست و شوی صورت و پیش از خواب، با استفاده از گوش پاک کن یا یک فرچه تمیز، مقداری وازلین به ابروها بزنی تا ریشه ها نیز به خوبی آغشته شود. صبح روز بعد طبق معمول صورت خود را بشوی و هر شب این کار را تکرار کن. همچنین می توانی از وازلین برای پر پشتی، تقویت و ضخامت مژه ها نیز استفاده کنی و هر شب علاوه بر ابرو ها، با همان روش، مژه ها را نیز به وازلین آغشته کنی. وازلین کاربرد های مفید و با ارزشی برای زیبایی و سلامت پوست دارد و جایگزین طبیعی و مناسبی برای محصولات آرایشی گران قیمت به شمار می رود.

برخی خواص شگفت انگیز وازلین

۱. هایلایتر پوست

وازلین مانند یک هایلایتر عالی برای پوست عمل می کند. فقط کافی است مقداری وازلین روی گونه ها و استخوان پیشانی بزنی تا ظاهری زیبا داشته باشی.

۲. پاک کننده آرایش

وازلین یک راه ارزان و آسان برای پاک کردن آرایش به ویژه آرایش تیره چشم، ریمل و خط چشم به شمار می رود. برای پاک کردن آرایش می توانی مقداری وازلین را روی صورت خود نیز بزنی اما برای جلوگیری از هر گونه تحریکی آن را زود بشویی.

۳. بالم لب عالی

می توانی از وازلین به عنوان بالم لب نیز استفاده کنی چرا که لب ها را نرم کرده و رطوبت آن ها را حفظ می کند همچنین می توانی با مخلوط کردن وازلین و مقداری پودر شربت آماده، بالم لب معطر خانگی نیز درست کنی.

۴. جوان سازی پوست

وازلین برای پوست خشک، زبر و خسته مانند یک مرطوب کننده عالی عمل می کند. این ماده یک لایه محافظتی را روی پوست ایجاد کرده و رطوبت را حفظ می کند تا از زیبایی طبیعی پوست محافظت کند بنابراین به حفظ درخشش پوست کمک می کند همچنین می توان از وازلین برای نواحی حساس مانند اطراف چشم نیز استفاده کرد تا خطوط و چین و چروک را از بین ببرد.

۵. جلوگیری از ماندن لاک ناخن بر روی پوست

می توانی لاک ناخن خود را بدون رنگی کردن اطراف ناخن، بزنی. فقط کافی است مقداری وازلین را بر روی پوست اطراف ناخن ها بزنی تا از رنگی شدن آن ها جلوگیری کنی. با این کار، یک مانیکور عالی و بدون نیاز به تمیز کاری خواهی داشت.

۶. دست ها و پا های نرم

برای جلوگیری از خشکی دست ها و پا ها در زمستان، روی آن ها وازلین بزن. شب، بهترین زمان برای این کار است بنابراین، وازلین را شب ها روی دست ها و پا های خود بزن و آن ها را با دستکش و جوراب پنبه ای بپوشانی تا رطوبت در آن ها باقی بماند و سریع تر به نتیجه برسی. صبح بعد، دست ها و پاهایی نرم خواهید داشت.

۷. عطر خود را ماندگارتر کنی

آیا می دانی پوست مرطوب، عطر را بهتر نگه می دارد؟ بهتر است کاری کنی که عطرت ماندگارتر شود. بنابراین قبل از استفاده از هر گونه عطری، مقداری وازلین روی گردن و مچ دست خود بزن و تمام روز خوشبو باش.