زمان مطالعه : ۲ دقیقه

نام کتاب: ابراهیم و نمرود ستمگر

تحقیق و نگارش: مهدی قنبری

ناشر: همکلاسی

آزر پدر حضرت ابراهیم یکی از بت سازان شهر بابل بود. در آن زمان نمرود پادشاه زورگو و ظالم شهر بابل بود. روزی پیشگویان به او می گویند پسری به دنیا می آید که پادشاهی تو را می گیرد و تو را از بین می برد. برای همین از ۳ سال قبل نمرود به سربازان خود دستور می دهد هر نوزاد پسری که به دنیا می آید را از بین ببرند. زمانی که ابراهیم متولد می شود، آزر پدر او که از دوست داران نمرود است به همسر خود دستور می دهد که کودک را به جایی برده و او را از بین ببرد. اما مادر نمی تواند فرزندش را بکشد، برای همین نوزاد را به کوهی خارج از شهر می برد و درون آنجا پنهان می کند. چند روز بعد مادر به کوه می رود و در کمال تعجب می بیند که فرزندش زنده و سرحال است. به خواست خداوند نوزاد زنده می ماند و فرشته ای مامور نگهداری از او می شود. مادر نیز هر روز به او سر می زند و از فرزند خود مراقبت می کند.

کتاب ابراهیم و نمرود از قصه های قرآنی است. کتاب لحن و بیانی ساده دارد و به راحتی با مخاطبان خود ارتباط برقرار می کند. نویسنده اتفاق هایی که از زمان به دنیا آمدن حضرت ابراهیم تا مرگ نمرود رخ داده را به صورت مختصر بیان کرده است. همچنین معجزه های حضرت ابراهیم و چگونگی راهنمایی و هدایت مردم توسط ایشان را شرح می دهد.

کتاب دارای پیام های مختلفی از جمله ایمان به خدای یگانه و توانایی خداوند در انجام هر کاری است. داستان با جملات کوتاهی بیان شده است. تصویرسازی های کتاب توسط اکبر افشار و فرهاد جمشیدی صورت گرفته است.

منودلیار کتاب های زیر را به تو پیشنهاد می کند.

شاهزاده‌ای سوار بر ماشین مشتی ممدلی

من و بازار خیریه مدرسه

عمو رستم