زمان مطالعه : ۳ دقیقه

از آنجایی که خانه محلی امن و آرام است، همیشه پیشنهاد می شود برای خلق فضایی راحت و صمیمی، دکوراسیون آن به سلیقه و سبک مورد نظر تو بسیار نزدیک باشد. البته اغلب ما در زمان چیدمان منزل به وسایل اصلی مانند مبلمان یا میز توجه بیشتری می کنیم و به اشتباه تاثیر زیاد برخی آیتم ها را نادیده می گیریم. اما امروز در این مقاله می خواهیم به معرفی مهم ترین عناصر در دکوراسیون داخلی بپردازیم که شاید خیلی جزو گزینه های اصلی دکوراسیون و چیز های بزرگ نباشند اما در سبک و نتیجه کلی دکوراسیون داخلی تاثیر بسیاری دارند.

دیدی بعضی از فضا ها هستند که کوچک اند یا هیچ چیز خاصی هم ندارند اما پیش خودت می گویی چقدر شیک است. اگر نگاه کنی از چیز های خیلی ساده ای هم در آن استفاده شده که شاید به ذهن تو هم برسد اما اینکه آن شخص دید در کنار هم قرار گرفتن این وسایل را داشته، نکته اصلی داستان است. حالا اینجا هم چند تا از گزینه ریز اما بسیار موثر در دکوراسیون را بررسی می کنیم.

۱. رنگ: برای ایجاد انرژی و صمیمیت رنگ های پاستیلی یا تن روشن بهترین گزینه هستند و می توانی از آن ها در اکسسوری یا لوازم کوچک استفاده کنی. استفاده از این رنگ ها در کنار هم با زمینه سفید می تواند یک فضای لطیف، شاد و پاستلی برایت درست کند.

۲. گل و گیاهان: باعث ایجاد روح و سرزندگی در خانه می شود. استفاده از گیاهان سبز رنگ خصوصا در دکوراسیون هایی با رنگ های خنثی (توسی، خاکستری، سفید و مشکی) بهترین جان دهنده به فضا هستند. برای دکوراسیون هایی با درونمایه طبیعت هم که همیشه این گیاهان گزینه ایده آلی حسوب می شوند. گل ها هم که در هر دکوراسیونی خصوصا دکوراسیون های سفید محشر می شود فقط باید در انتخاب رنگ گل ها و گلدان با توجه به رنگ اصلی دکوراسیون دقت کنی. گاهی حتی یک شاخه گل در یک گلدان مناسب به تنهایی برای دکوراسیون یک فضا کافیست.

۳. یک شی با رنگ مشکی: اگر احساس کردی چیدمان اتاق کامل نیست، از یک شی مشکی رنگ استفاده کن. از یک قاب گرفته تا یک تخته سیاه کوچک. سپس تغییر فضا را به وضوح مشاهده خواهی کرد. این کار در دکوراسیون های سفید و طلایی بیشتر کاربرد دارد.

۴. طرح و بافت: استفاده از کوسن با طرح های متفاوت در فضا حس صمیمیت را ایجاد می کند. کوسن ها همیشه بهترین و ارزان ترین گزینه هایی هستند که می توانند به طور کلی سبک و مدل فضا را عوض کنند. حتی زمانی که مبلمانت خشته شده باشی به راحتی با کوسن ها می توانی دکوراسیون ضا را تغییر بدهی.

۵. کتاب: به جرات می توان گفت کتاب علاوه بر اینکه باعث افزایش آگاهی ما می شود، در زیبایی دکوراسیون نیز نقش موثری را ایفا می کند. چند کتاب روی میز یا اختصاص دادن یک طبقه کوچک در کابینت های آشپزخانه (به طوری که در نداشته باشد) پیشنهاد طراحان دکوراسیون داخلی است.

۶. عناصر شخصی: دکوراسیون خانه باید بازتاب شخصیت تو باشد و با اضافه کردن اشیا مورد علاقه ات می توانی به شخصی کردن این فضا کمک کنی. گاهی این وسایل می توانند تکه های قدیمی و یادگاری یا نشانه هایی باشند که برای تو خوشایند است، گاهی می توانند عکس ها باشند و گاهی یک سری علامت و الگو هایی که مختص خود توست و دیگران تو را با این نشانه ها و علایقت می شناسند. تو می توانی امضایت را در دکوراسیون داخلی فضای مورد علاقه ات هم وارد کنی.