زمان مطالعه : ۴ دقیقه

در واقع برای مراقبت های پوستی در برابر اشعه های موجود در آفتاب هیچ راهی بهتر از کرم های ضد آفتاب وجود ندارد. مراقبت های پوستی در برابر آفتاب همیشه مهم بوده اما امروز به دلیل ترند های زیبایی که روی پوست طبیعی، زیبا و شفاف تاکید دارد اهمیت بیشتری پیدا کرده و قطعا امسال افراد زیادی به جمع استفاده کنندگان از این کرم های محافظت کننده اضافه می شوند. همین ترند جدید زیبایی به ما می گوید که با زدن یک پرایمر و ضد آفتاب و اضافه کردن کمی براقیت به پوست می توانی از خانه خارج شوی بدون اینکه نیاز به هیچ چیز دیگری داشته باشی. درست است که برای امسال نیاز به هیچ گونه کرم آرایشی نداریم اما قرار هم نیست که زیر آفتاب درست مانند یک خرچنگ مهربان پخته شویم. ضمن اینکه ضد آفتاب های جدید با مکانیزم های متفاوت می توانند در عین حفظ طراوت و چرب نکردن پوستت از آن در برابر نور خورشید محافظت کنند، اثرات ضد پیری و پیش گیری از سرطان پوست را هم دارند. اما هنوز هم برخی تصوراتی از کرم های ضد آفتاب دارند مثلا اینکه مدل رنگی آن همیشه بد رنگ بوده و بی رنگ آن هم پوست را یک جور خاصی سفید می کند که شبیه کاسپر روح مهربان می شویم. اما کرم های ضد آفتاب جدید مانع از ایجاد آن سفیدی های جذاب می شوند (خنده حضار). کسی هست که دوست نداشته باشد این مراقبت از پوست را با یک برق درخشنده و قابلیت بستن منافذ پوست ترکیب کند؟ البته که نیست. پیشنهاد جدید دنیای زیبایی به ما استفاده از پودر های محافظت کننده جایگزین ضد آفتاب است که ما می خواهیم در این مطلب ببینیم آیا واقعا این پودر ها به همان اندازه ایمن هستند یا خیر؟

ضد آفتاب چجوری می تواند وارد پودر های آرایشی شود؟

در حال حاضر محصولات آرایشی با مکانیزم lsf وجود دارند که پودر های آرایشی با قابلیت محافظت در برابر آفتاب و اشعه uv از جدید ترین محصولاتی است که وارد بازار شده اند. خب واقعا این یک پیشنهاد وسوسه کننده است که می توانی با استفاده از یک پودر مات کننده یا براق بدون اینکه نیاز باشد در تمام روز سنگینی آن کرم های ضد آتافبی که بعد از چند ساعت روی پوست برق می اندازند را تحمل کنی. این محافظ پودری و سبک را باید یک لایه خوب روی صورتت بزنی سپس می تواند پوستت را در تمام طول روز مات نگه دارد که برای حرارت طاقت فرسای تابستان خوب کار می کند. پایه این پودر های استیکی (رولی) اکسید تیتانیوم است که پیگمنت های خوبی برای پوشش روی صورت دارد و یک فیلتر طبیعی خوب در برابر اشعه uv است. علاوه بر این، پودر های جدید حاوی اکسید روی هستند که نور مضر خورشید را دقیقا مانند یک آینه منعکس می کنند. این در حالی است که بیشتر مردم هنگام استفاده از برخی کرم های ضد آفتاب از این دو فیلتر بهره ای نمی برند. زیرا اغلب با همان لایه سفید رنگ این فیلتر روی صورت ایجاد می شود که خیلی ها آن را نمی خواهند و از آن اجتناب می کنند؛ اما این پودر های جدید اثر سفید کنندگی را می گذارد پشت در و با رنگ های جذاب خودش می آید روی صورتت تا مشکلاتتان را با زبان خوش با آفتاب حل کنید.

این ذرات معدنی در سایز های مختلف داخل پودر های فشرده قرار گرفته اند که باعث می شود به همه قسمت های صورت که گاهی اوقات از کرم بی بهره می ماند، برسند؛ مثلا در خط رویش مو یا خطوط کنار بینی. این پودر های ضد آفتاب جدید نسبت به کرم ها در برابر آب و عرق هم مقاومند. بنابراین بدون هیچ ریسکی می توانی به راحتی فعالیت کنی یا کنار دریا بروی. از جمله دیگر مواد تشکیل دهده این پودر ها که بسیار در مقابل حرارت و تابش گرما روی پوست مناسب است، آلوئه ورا یا سیلیکا بوده که پوست را تغذیه کرده، آن را خنک می کند، منافذ باز پوست را می بندد و به دلیل وجود آلوئه ورا اثر ضد التهابی هم دارد.

چه زمانی این پودر ها کاربرد دارد و چه زمانی نه؟

این محصولات خیلی خوب و کاررید هستند که احتمالا می توانند بسیاری از کسانی که با ضد آفتاب خصومت دیرینه داشتند را هم با آن آشتی بدهد. اما متخصصان پوست توصیه می کنند که از این کرم ها بیشتر برای استفاده های روزمره و زمانی که مثلا می خواهی از صبح بزنی بیرون و دلت می خواهد پوستت در برابر آفتاب زیبا، مات و مقاوم باشد، استفاده کنی ولی زمانی که برای تعطیلات یا آفتاب گرفتن به مناطق بسیار گرم می روی که چند ساعت طولانی به طور ممتد پوستت با نور خورشید در تماس است حتما از کرم های ضد آفتاب با spf بالا استفاده کنی. زیرا همانطور که آن پودر ها به طور سبک و نازک روی پوستت را می گیرند به همان اندازه هم مقاومت قوی در برابر uv ندارند و متاسفانه فعلا هیچ محصولی که ۱۰۰ در صد در برابر اشعه خورشید به عنوان یک محافظ عمل کند وجود ندارد.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۵ آیتم ترند ۲۰۱۹ که دختران فرانسوی در بهار با آن ها استایل کنند

راز پوست های صاف و شاداب دختران فرانسوی چیست

مانند یک حرفه ای کرم پودر بزن و ظاهر طبیعی داشته باش