زمان مطالعه : ۴ دقیقه

آووکادو یکی از میوه های مورد علاقه من است. علاوه بر مزه خوب و کاربرد های مختلف آن به عنوان چاشنی و طعم دهنده سالاد، پاستا و هزاران غذای خوشمزه دیگر، در زمینه زیبایی نیز بی نظیر بی شمار می رود. مقالات زیادی درباره فواید آووکادو در سلامت و زیبایی پوست، مو و ناخن خوانده ام و دلم می خواست آن ها را امتحان کنم اما از آنجایی که پوست بسیار حساسی دارم جرات این کار را نداشتم تا اینکه یک روز دل به دریا زدم و این آزمایش را انجام دادم. به جرات می گویم از آن روز به بعد دیگر کسی نمی توانست جلوی من را بگیرد تا از آووکادو کمتر استفاده کنم به همین منظور می خواهم در اینجا چند اسکراب خانگی را به تو توصیه می کنم که با آووکادو تهیه می شود پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

۱. اسکراب پوست آووکادو

با مخلوط کردن مواد بیشتر می توانی ماسک صورت را به یک اسکراب مخصوص برای جمع شدن منافذ پوست تبدیل کنی. نصف یک آووکادو را با یک قاشق چای خوری عسل، یک قاشق غذا خوری روغن زیتون و یک قاشق غذا خوری شکر قهوه ای مخلوط کن و روی صورت مرطوب بزن. این اسکراب یک لایه بردار طبیعی به شمار می رود که پوست را مرطوب و متعادل نگه می د‌ارد. بعد از شستن آن از روی صورت می بینی که پوستت صاف و شفاف شده است.

۲. اسکراب لب آووکادو

یک قاشق غذا خوری از اسکراب صورت خود را کنار بگذار. یک قطره روغن نعناع به آن اضافه کرده و این اسکراب خانگی را به یک اسکراب قوی لب تبدیل کن. اسکراب آووکادو علاوه بر اینکه لب هایت را روشن تر می کند، باعث خون رسانی بهتر ها به لب ها و ایجاد بوی خوب می شود.

۳. ماسک مو آووکادو

حتماً آووکادو را به موهایت بزن چرا که دارای بیوتین است که باعث رشد و تقویت مو های تو می شود. آن را با مقداری روغن زیتون مخلوط کرده و در صورت داشتن مو های چرب به ساقه و نوک موها بزن. اگر از شوره سر رنج می بری، کمی آب لیمو ترش به این ماسک طبیعی اضافه کن و به فرق سرت بزن. برای جلوگیری از ریختن ماسک، مو هایت را با کلاه حمام بپوشان و برای تاثیر بهتر با سشوار کمی گرم کن.

۴. ماسک ناخن آووکادو

روز هایی که تصمیم گرفتی به خودت برسی دست و ناخن هایت را فراموش نکن. نصف یک آووکادو رسیده را با یک موز رسیده کوچک مخلوط کن (غنی از آنتی اکسیدان، ویتامین و مواد معدنی). دستانت را در این ماسک سبز رنگ فرو کرده و بعد از ده دقیقه آن ها را بشوی. متوجه می شوی که دستانت نرم تر شده و ناخن ها به خاطر ویتامین ها و زینک سالم تر خواهند بود.

۵. پاک کننده آرایش آووکادو

می دانستی چربی سالمی که در بافت آووکادو وجود دارد می تواند در پاک کردن آرایش روزانه نیز به تو کمک کند. پس از پایان یک روز کاری که به منزل برگشته ای، پوست یک آووکادو که برای آشپزی یا تهیه ماسک زیبایی پیش تر استفاده کرده ای و هنوز به آووکادو آغشته است را دور نینداز و به صورتت بزن و به آرامی ماساژ بده تا تمام آلودگی ها و آرایش های روی پوست خود را پاک کنی سپس با آب بشوی.

تو کدام یک از این ماسک های خانگی آووکادو یا سایر اسکراب هایی که با این میوه استوایی تهیه می شوند، را استفاده کرده ای؟ نظرات و تجربیاتت را در این باره با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

بهترین روش های خانگی برای رشد ابرو ها

درمان های خانگی برای جلوگیری از خارش های زمستانی پوست

خواصی از شیره انگور که تا به حال نشنیده ای