زمان مطالعه : ۲ دقیقه

خب خب خب… بدو بیا که امروز برنامه جالب و بامزه ای برای تو داریم! بگو ببینم چقدر اهل شکم چرانی هستی؟! تو هم مثل منودلیار وقتی هله هوله و شیرینی و شکلات های خوشمزه و رنگ و وارنگ را می بینی، دلت قیلی ویلی می رود و آب دهانت را محکم قورت می دهی؟! لابد چشمانت هم قلبی می شود و تا رسیدن به وصال محبوب آرام نمی گیری! آآآآه از آن لحظه طلایی که دستمان به یک شیرینی قلمبه خوشمزه می رسد، آرام به سمت دهان می بریمش و یک گاز جانانه به آن می زنیم! خدایی هیچ لذتی مثل خوردن خوراکی های خوشمزه نیست، قبول داری؟ اگر تو هم مثل منودلیار شکمو هستی و طرفدار پر و پا قرص شیرینی های خوشمزه ای، باید دلت برای کروسان برود! کروسان یکی از معروف ترین شیرینی های فرانسوی است که طعم و بافت بی نظیری دارد و با بهشت برابری می کند! امروز روز جهانی کروسان است! این روز را به همه شکموهای منودلیاری تبریکککککک می گویم! به مناسبت این روز فرخنده و مبارک، یک برنامه هیجان انگیز برای تو ترتیب داده ایم!

بله بله، در ادامه این مقاله فیلمی است که تو را به همه آرزوهایت می رساند! تویی که تا امروز طرفدار پر و پا قرص خوردن کروسان بودی، با دیدن این فیلم می توانی هر لحظه و هرجا که اراده کردی بپری و چند کروسان داغ و تازه برای خودت بپزی! درست حدس زدی! در این مقاله منودلیار به سراغ یکی از قنادی های جذاب رفته و از دستور تهیه و پخت یک کروسان خوشمزه، مو به مو و ریز به ریز برای تو فیلم گرفته! 

قنادی “پاریس ۱۹۰۰″، یک قنادی جذاب و دوست داشتی با کلللللی شیرینی خوشمزه و هیجان انگیز است! قلب منودلیار که برای شیرینی های این قنادی رفت! از رنگ تارت توت فرنگی تا طعم بی نظیر ماکارون ها؛ همه چیز در این قنادی بی نظیر است! این قنادی توسط یک خانم سر آشپز ایتالیایی دوست داشتنی به نام آلیس و همسر ایرانی اش تأسیس شده است. در این قنادی، انواع شیرینی های سنتی فرانسوی با دستور پخت اصیل و سنتی آن ها تولید می شود؛ اما همه این شیرینی ها یک طرف، کروسان کره ای هم یک طرف!

آماده ای با هم بنشینیم، آب دهانمان را قورت دهیم و با چشمان قلبی شده، مراحل تهیه و پخت کروسان را یاد بگیریم؟ پیشاپیش با تو اتمام حجت می کنم: دیدن این فیلم به بیماران قلبی، شکم دوست ها و افراد گرسنه پیشنهاد نمی شود!