زمان مطالعه : ۳ دقیقه

دیوارها در دکوراسیون داخلی منزل، باید حرفی برای گفتن داشته باشند و وقتی بی رنگ و ساده هستند، خانه بی روح به نظر می رسد. سال ۲۰۱۹ تنها چند قدم با ما فاصله دارد و ترندهای مخصوص به خود را به همراه می آورد. من قصد دارم امروز ۵ ترند رنگ دکوراسیون ۲۰۱۹ را به تو معرفی کنم. اگر می خواهی کمی خانه ات را نو نوار کنی و فضا را تغییر دهی، ببین کدام رنگ با فضای خانه تو بیشتر تناسب دارد و بهتر است برای هر اتاق از چه رنگی استفاده کنی. بعضی از این رنگ ها آن چنان می توانند حال و هوای تو و خانه ات را تغییر دهند که از انتخاب خود پشیمان نخواهی شد. 

فندقی:

فندقی رنگی گرم است و سایه هایی کرمی اما ملایم را به دکوراسیون تو تزریق می کند. این رنگ دکوراسیون هیچ وقت از مد نمی افتد و ترکیب آن با وسایل و مبلمان، می تواند فضای خانه تو را گرم و در عین حال شیک کند. اتاق به اتاق خانه ات را بررسی کن و ببین کدام فضاها به مقداری رنگ گرم، براق و کرمی نیاز دارند. اگر از این رنگ به خوبی استفاده کنی، فضا بزرگتر و دلبازتر هم به نظر می رسد.

خاکستری نیلی:

خاکستری، رنگی است که هیچ وقت از مد نمی افتد و تو همیشه می توانی با خیال راحت از این رنگ در دکوراسیون خانه ات استفاده کنی. خاکستری رنگی خنثی است که در دکوراسیون مدرن هم جایگاه ویژه ای دارد و به خوبی با رنگ های دیگر ترکیب می شود. در سالی که پیش رو داریم، خاکستری نیلی ترند رنگ دکوراسیون است. این خاکستری کمی گرم است و می تواند سرما و یکنواختی فضا را از بین ببرد. استفاده از این رنگ در دکوراسیون، سادگی خانه تو را حفظ می کند اما آن را متفاوت و سرزنده نشان می دهد.

سبز تیره:

این سبز تیره در پالت رنگی پنتون، “نایت واچ” نامیده می شود و ترند رنگ دکوراسیون ۲۰۱۹ است. این رنگ در واقع گونه جدیدی از همان رنگ سبزی است که در دهه ۹۰ میلادی در دکوراسیون منزل خوش می درخشید. این رنگ سبز، طراوت و سرزندگی طبیعت را به خانه منتقل می کند، گرم است و پایه ای تیره و قدرتمند دارد. بهتر است از این رنگ برای فضاهای کوچک استفاده کنی تا قدرت تأکید آنها را با این تیرگی بالاتر ببری. البته همه چیز به سلیقه زیبایی شناسی تو بستگی دارد و باید ببینی این رنگ دکوراسیون در منزل تو چطور جواب می دهد. 

پاستلی ملایم:

رنگ های پاستلی در انواع گچی، نرم و ملایم همه جذاب هستند و برای اتاق هایی که جنسیت در آنها اهمیت ندارد فوق العاده اند. این رنگ های پاستلی ملایم انتخاب خوبی برای فضای عمومی خانه مثل اتاق نشیمن یا غذاخوری هستند؛ چون آرامش بخش و ساده اند. به همین دلیل می توانی با خیال راحت از رنگ های پاستلی ملایم در دکوراسیون مینیمال زیبایت هم استفاده کنی.

این رنگ دکوراسیون فوق العاده است. بهتر است به جای همان رنگ های سیاه و سفید همیشگی، این بار کابینت ها و دکور آشپزخانه ات را با رنگ های پاستلی ملایم چیدمان کنی.

رسی ملایم:

اگر به رنگ های خاکی و گرم علاقه داری، رنگ رسی ملایم انتخاب خوبی برای دکوراسیون خانه تو است. این رنگ رسی، ترکیبی از رنگ های قرمز، قهوه ای و کرم است و می تواند حال و هوای دکوراسیون خانه را کاملاً تغییر دهد. این رنگ دکوراسیون گرم و صمیمی و در عین حال شیک است. ترکیب این رنگ با مبلمان نارنجی رنگ فوق العاده زیباست و به خانه تو هویت می دهد. می توانی تمام دیوارها را با این رنگ بپوشانی یا فقط یک دیوار اصلی را رسی ملایم کنی و از دیدن نتیجه کار لذت ببری.

در مقاله های بعدی باز هم در مورد ترند رنگ دکوراسیون ۲۰۱۹ با هم صحبت می کنیم.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

ویژگی های دکوراسیون به سبک معاصر

 آشنایی با “سبک مدرن” در دکوراسیون منزل

 چطور خانه را به سبک مینیمال چیدمان کنیم