زمان مطالعه : ۲ دقیقه
  • چین پلک ها را با کانتور بپوشان:

استفاده از عینک ممکن است باعث شود عمق و بعد چشمان تو برای دیگران متفاوت به نظر برسد. یک راه حل خوب برای رفع این مشکل این است که از کمی کانتور چشم برای پوشش چین های پلک ات استفاده کنی. این چین ها در حد فاصل خط چشم بالایی و استخوان ابرو قرار دارند. استفاده از یک رنگ خنثی پشت پلک و سپس استفاده از یک قهوه ای تیره و یا حتی سیاه برای این قسمت می تواند سایه ای به وجود آورد که به چشمان تو عمق می بخشد. اگر دوست داری ترفندهای مناسب برای آرایش چشم از پشت عینک را بدانی، با من در این مقاله همراه باش!

  • از یک روشن کننده برای قسمت های داخلی چشم، خط چشم پایینی و استخوان پایین ابرو استفاده کن:

روشن کردن برخی از نواحی چشم  می تواند از پشت عینک آن ها را روشن تر و بزرگ تر نشان دهد و در برابر چین های چشم، کنتراست خوبی به وجود آورد؛ بنابراین حتماً از رنگ های متضاد و روشن استفاده کن تا به چشم هایت عمق بدهی. استفاده از رنگ های درخشنده و کمی براق هم عالی و مؤثر به نظر می رسد.

  • از خط چشم در پلک بالایی استفاده کن:

گرچه استفاده از خط چشم کلفت و بلند در پلک بالایی و پایینی می تواند بسیار جذاب و خیره کننده باشد، اما کمی سنگین است و از پشت عینک چشم ها را خسته و خواب آلود نشان می دهد. به جای آن از یک خط چشم ظریف در پلک بالایی نزدیک خط مژه ها استفاده کن. حتی استفاده از خط چشم قهوه ای هم برای این منظور عالی به نظر می رسد، چرا که از جلب توجه زیاد جلوگیری می کند.

  • خط چشم دنباله دار بکش:

فکر می کنی استفاده از عینک باعث می شود چشم های تو ریزتر و نزدیک تر به هم دیده شوند؟ برای رفع این مورد به سادگی می توانی به انتهای خط چشمت دنباله بدهی! اغلب عینک ها از چشم ها عریض‌تر هستند و این دنباله به تو این فرصت را می دهد که چشم هایت را کشیده تر نشان دهی.

  • ابروهایت را آراسته کن:

گرچه عینک می تواند مثل قابی برای چهره عمل کند، اما لازم است به فرم اصلی چهره ات هم توجه کنی! ابروهای تو باید منظم، آراسته و پر باشند. نیازی نیست ابروها را مثل مدل های اینستاگرامی، قاب دار درست کنی. فقط آنها را مرتب و تمیز نگه دار و از یک مداد یا سایه مات و متناسب با رنگ ابروهایت برای پر کردن مناطق خالی استفاده کن.

منودلیار به تو پیشنهاد می کند مطالب زیر را هم مطالعه کنی:

نکات آرایشی برای چشم های حساس

آرایش چشم برای افراد عینکی

معجزه ای برای رشد مژه ها