زمان مطالعه : ۴ دقیقه

همانطور که می دانی، مدتی است که ابروهای پر پشت و کلفت به یکی از محبوب ترین ترندهای آرایش تبدیل شده اند و به نظر می رسد حالا حالاها مهمان چهره های زیبا باشند. ابروی پر پشت، قابی زیبا و جلوه گر است که چشم ها را در بر می گیرد و آن ها را زیباتر می کند. این روزها با وجود لوازم آرایش فراوانی که برای فرم دهی و آرایش ابروها وجود دارد، آرایش ابرو کار چندان سختی نیست و تو می توانی با انواع مدادها، سایه ها و ریمل های مخصوص ابرو آن ها را مرتب و پرپشت کنی. البته همه ما دوست داریم به طور طبیعی ابروهایی خوش فرم و مرتب داشته باشیم. این موضوع راهکارهایی دارد، اما نیاز به صبر و حوصله دارد. ابروی کم پشت و به هم ریخته یک شبه پر پشت و خوش فرم نمی شود! من با چند آرایشگر حرفه ای صحبت کرده ام و از آن ها راهکارهایی برای آرایش ابرو و مرتب کردن ابروهای کم پشت و به هم ریخته را یاد گرفته ام. دوست داری ابروهایت را خوش فرم، کلفت و پر پشت کنی و آرایش ابرو هایت را خودت انجام دهی؟ با من در این مقاله همراه باش!

صبر و حوصله مهم ترین نکته در فرم دادن طبیعی و آرایش ابرو های کم پشت و به هم ریخته است. هر تار ابرو تنهاست، تا زمانی که دوست پیدا کند و همه آنها با کمک هم یک خط منظم را تشکیل بدهند. ببین کدام مدل ابرو برای فرم صورت تو و نوع رویش ابروهایت مناسب است؛ بعد خط ابروهایت را بر اساس آن منظم کن. مثلاً اگر فکر می کنی ابروهای صاف برای صورت تو مناسب است، نباید زیر آنها را گود کنی و باید اجازه دهی خط زیر ابروها کاملاً پر و صاف شود. اگر بلد نیستی خودت ابروهایت را برداری یا مرتب کنی، برای آرایش ابرو ها از یک آرایشگر حرفه ای کمک بگیر تا مجبور نشوی برای پر پشت کردن آنها از لوازم آرایشی رنگی استفاده کنی.

حالا وقت آن رسیده که با هم فرایند فرم دادن و مرتب کردن ابروهای کم پشت و به هم ریخته را یاد بگیریم.

لوازم آرایشی متنوعی که در بازار وجود دارند برای آرایش ابرو و فرم دادن آنها بسیار خوب و کاربردی اند و من هم آنها را دوست دارم؛ اما این محصولات نمی توانند مشکلات ابرو را به طور ریشه ای حل کنند. بهترین کار این است که صبر داشته باشی و این فرایند را پیش بگیری تا ابروهایت پر شود.

اولین قدم آن است که به ابروهایت دست نزنی و اجازه دهی حداقل به مدت ۴ – ۶ هفته پر شود و موهای تمام بالا و پایین آن دربیاید. 

قدم دوم این است که وقتی ابروهایت پر شدند، محل رویش آن ها را چک کنی. ابروها باید از روی دماغه بینی تو شروع به رشد کنند، بنابراین از این محل عقب تر نرو و ابروهایت را کوتاه نکن. اگر ابروی پیوسته داری هم تا پل استخوانی بینی، وسط ابروها را تمیز کن. سعی کن هر دو ابرو و محل رویش ابتدای آن ها را با هم قرینه کنی و یکی بالاتر از دیگری نباشد. 

قدم سوم آن است که محلی که ابرو باید تمام شود را چک کنی. انتهای ابروهای تو باید از نظر ارتفاع و محل رویش روی پیشانی در یک نقطه باشند. گوشه چشم و گوشه بینی، محل های مناسبی برای سنجش نقطه شروع و پایان ابروها هستند که تو می توانی ابعاد و محل رویش ابروهایت را بر اساس آنها بسنجی.

قدم چهارم آن است که محل قوس ابروهایت را مرتب کنی. اگر دوست داری ابروهایت صاف باشند نباید به آن ها قوس بدهی و باید اجازه دهی خط پایین ابروها کاملاً صاف و پر باشد. اما اگر دوست داری ابروهایت کمی کمانی یا قوس دار باشند، باید یادت بماند که این منحنی نباید در وسط ابرو قرار بگیرد. منحنی زیر ابروها باید نسبت ۲ به ۳ را رعایت کند؛ یعنی دو سوم خط ابرو از سمت بینی باید صاف بماند و یک سوم انتهای آن به سمت گوش ها باید قوس پیدا کند. وقتی منحنی ابرو وسط باشد، ابرو و چشم های تو یک فرم مثلثی را تشکیل می دهند که اصلاً قشنگ نیست.

قدم پنجم آن است که تار ابروهایت را کوتاه کنی، اما فقط کمی! گاهی اوقات همین تار موهای بلند باعث خوش فرم شدن و پر پشت به نظر رسیدن ابروها می شود. مثلاً خود من هیچ وقت ابروهایم را کوتاه نمی کنم چون بلندی آن ها باعث کلفت شدن خط ابروهایم می شود. می توانی از یک ریمل ابرو یا ژل فرم دهنده ابرو استفاده کنی و با برس آن، تار ابروها را به سمت بالا مرتب کنی و قسمت های اضافی را با قیچی کوتاه کنی.

قدم ششم آن است که آرایش ابرو را شروع کنی و قسمت های خالی را با یک مداد آرایشی هم رنگ ابروهایت پر کنی. لازم نیست دور ابروهایت قاب بکشی و باز هم آن را مصنوعی کنی! فقط قسمت های خالی را در نظر بگیر و مداد را در جهت تار ابروها روی آن بکش. 

قدم هفتم آن است که با یک ریمل یا ژل ابرو، تار ابروهایت را به سمت بالا شانه کنی و آن ها را مرتب کنی. اگر دوست داری ابروهایت را تقویت کنی که آرایش ابرو ها ساده تر شود و جلوه ابرو بیشتر شود، می توانی از انواع روغن های طبیعی برای پر پشت شدن ابروهایت استفاده کنی. این روغن ها سرشار از ویتامین، آنتی اکسیدان و مواد مغذی مورد نیاز ابروها هستند و آنها را برای رشد دوباره تقویت می کنند.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

چند راهکار خانگی برای پر پشت شدن و تقویت ابروها

۵ اسکراب خانگی ساده برای پوست خشک

۷ مدل مو ساده که همه خانم ها از پس درست کردن آن بر می آیند