زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ریمل یک آیتم ضروری در کیف لوازم آرایشی همه خانم ها محسوب می شود. خیلی ها بدون زدن ریمل از خانه خارج نمی شوند؛ ممکن است از خیر خط چشم بگذری ولی کم تر خانمی است که بی خیال ریمل زدن شود.
جالب است بدانی ترند آرایشی ۲۰۱۹ میلادی نوآوری های جدیدی را با خود همراه کرده است که یکی از آن ها آرایش بدون ریمل است. شاید برای تو هم این سؤال پیش بیاید مگر آرایش چشم بدون ریمل هم امکان پذیر است و پاسخ مشاوران زیبایی یک بله بزرگ است.
اگر تو هم در مورد این ترند آرایشی عجیب کنجکاو شده ای با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش تا با هم آن را بررسی کنیم.

این جمله را شاید بارها بارها از خانم های مختلف شنیده باشی که اهمیتی ندارد کانسیلر، رژگونه، رژلب یا خط چشم محبوب خود را همراه نداشته باشند ولی وقتی حرف ریمل به میان می آید داستان به کل عوض می شود. داشتن ریمل و فر مژه برای شروعروز اکثر خانم ها از ضروری هم ضروری تر است.

در طول هفته مد نیویورک پاییز و زمستان ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ شاهد غیبت قابل توجه این لوازم آرایشی محبوب در فشن شو ها بودیم. در اکثر فشن شو ها مشاوران زیبایی برند های گوناگون تصمیم به حذف ریمل از آرایش مدل ها کردند.
این مشاوران زیبایی در پاسخ به این پرسش جواب دادند که می خواستند چهره مدل ها زیبایی طبیعی داشته باشد که با ترند نوع سبک زندگی (لایف استایلی) که در سال ۲۰۱۹ روی همه جنبه زندگی از آرایش و زیبایی گرفته تا مد و فشن و دکوراسیون اثر گذاشته بیش ترین همخوانی را در بر بگیرد.

گریس لی (Grace Lee) مشاور زیبایی ریمل را از آرایش مدل های فشن شو هفته مد نیویورک حذف کرد تا توجه همه ب آرایش لب خیره کننده آنهاجلب شود؛ او می گوید می خواسته پوست مدل ها به طور کامل طبیعی به نظر برسند، آرایش ابرو آن ها را به حداقل رسانده و با حذف کردن ریمل در نظر داشته آرایش چشم طبیعی را ارائه دهد.

همچنین مشاور زیبایی ارین پارسونز (Erin Parsons) با آرایش چشم مدل ها با استفاده از سایه و بدون ریمل سعی بر این داشت تا ظاهری طبیعی و شاداب را به آن ها هدیه کند؛ او از سایه به رنگ برنز برای آرایش چشم مدل ها استفاده کرده بود.

با این که حذف ریمل از آرایش چشم مدل های هفته مد نیویورک این طور به نظر  می رسید که آن هابا آرایش نیمه تمام پا بر روی سن گذاشته و کت واک را آغاز کرده اند ولی مدل های برند مایکل کورس با آرایش چشم اسموکی درخشان و خیره کننده که در طیف های رنگی برنز، طلایی و حتی بنفش خودنمایی می کردند؛ آرایش آن ها در زیر دستان هنرمند مشاور زیبایی این برند Dick Page به حدی استادانه بود که کم تر کسی متوجه نبود ریمل در آرایش آن ها می شد.
او معتقد بود که حذف ریمل موجب شاداب تر نشان دادن چهره مدل ها حتی با وجود آرایش شده است.

Dick Page در فشن شو برند Marbelline در هفته مد نیویورک برای پاییز و زمستان ۲۰۱۹ – ۲۰۲۹۰ نیز دوباره حذف کرد چرا که می خواست مدل ها ظاهری بکر و مردانه داشته باشند؛ او در توضیح کارش گفت که لباس ها و طرح های این کلکسیون از بافت پارچه و استایل مد مردانه زیاد استفاده شده است و او برای هماهنگی بیش تر ریملرااز آرایش مدل ها حذف کرده است.

حذف ریمل به معنی حذف فر مژه نیست. تمام مشاوران زیبایی در این هفته مد مژه های مدل ها را به کمک فر مژه حالت داده بودند.